NewConnect: Stem Cells Spin S.A. wkracza na amerykański rynek

31.01.2013 10:57  NewConnect
NewConnect: Stem Cells Spin S.A. wkracza na amerykański rynek
Biotechnologiczna spółka z Wrocławia, Stem Cells Spin S.A., rozpocznie sprzedaż biodermokosmetyków Revitacell w Stanach Zjednoczonych. Planuje też emisję akcji serii E na tamtejszym rynku i serii D w Polsce. Z obydwu emisji spółka zamierza pozyskać łącznie ponad 10.000.000 zł.

Kolejny sukces notowanej na NewConncect biotechnologicznej spółki Stem Cells Spin, zajmującej się komercjalizacją odkrycia naukowego komórek macierzystych MIC-1. Już wkrótce, bazujące na ich właściwościach regeneracyjnych, pionierskie produkty do zaawansowanej pielęgnacji skóry, włosów, rzęs i brwi będą dostępne za oceanem. W 2013 roku firma rozpocznie sprzedaż innowacyjnych biodermokosmetyków Revitacell (www.revitacell.pl) na rynku amerykańskim.

- Wybraliśmy go nieprzypadkowo. Jest większy i dojrzalszy od polskiego, przez co stwarza ogromny potencjał rozwoju spółki Stem Cells Spin S.A. – wyjaśnia Janisław Muszyński, prezes Stem Cells Spin S.A. – Prowadzone w Stanach badania wykazały spore zainteresowanie rynku naszymi produktami. Uwzględniając gotowość amerykańskich inwestorów do finansowania pionierskich przedsięwzięć z branży biotechnologicznej, jesteśmy przekonani, że amerykański debiut marki Revitacell zakończy się sukcesem i pozwoli pozyskać środki na kolejne projekty, które będziemy tam realizować - dodaje.

Zgodnie z przyjętą polityką w zakresie ochrony własności intelektualnej spółki wejście na amerykański rynek poprzedziły działania gwarantujące ochronę patentową wynalazków związanych z komórkami macierzystymi MIC-1 na tamtejszym rynku. Spółka zadbała też o to, aby kompleks aktywny zawarty w preparatach Revitacell – NHAC Biocervin MIC-1 - został wpisany do międzynarodowego rejestru INCI. Dystrybucją biodermokosmetyków na rynku amerykańskim zajmie się powołana do tego spółka - Stem Cells Inventions Corp. z siedzibą w Miami. W pierwszym etapie sprzedaż będzie prowadzana za pośrednictwem internetu.

- Postawiliśmy na rozwiązania, które doskonale sprawdziły się w przypadku polskiego rynku – mówi Grzegorz Smak, dyrektor generalny, członek zarządu Stem Cells Spin S.A. - Internet gwarantuje precyzyjne dotarcie z przekazem o marce do nowych odbiorców przy rozsądnych nakładach finansowych. W kolejnym kroku zamierzamy poszerzyć dystrybucję o tradycyjne kanały sprzedaży. Niewykluczone, że uda nam się pozyskać do współpracy specjalistyczne ośrodki, np. SPA. W Stanach dostępne będą wszystkie nasze aktualne produkty marki Revitacell. Bierzemy też pod uwagę stworzenie zupełnie nowych preparatów, specjalnie pod ten rynek – dodaje.

Środki z planowanej emisji akcji serii D i E będą przeznaczone na marketing, poszerzanie oferty produktowej oraz zapewnienie niezbędnego stanu zapasów produktów. Oferta skierowana będzie przede wszystkim do inwestorów branżowych (firm z sektora life sciences) i instytucjonalnych (funduszy venture capital, hedge funds, firm zarządzających aktywami, business angels). Spółka planuje wprowadzić akcje serii E na rynek prowadzony przez OTC Markets Inc. lub NASDAQ Stock Market. W Polsce, po spełnieniu wymogów formalnych, planowane jest przeniesienie notowań z rynku NewConnect na rynek główny GPW.

- Jest za wcześnie, aby mówić tu o konkretnych terminach - mówi Janisław Muszyński, prezes Stem Cells Spin SA. – Główny parkiet da nam z pewnością niezbędny impuls do dalszego rozwoju spółki na rynku europejskim, teraz jednak koncentrujemy się na rozwijaniu sprzedaży i podnoszeniu wartości spółki – dodaje.

Stem Cells Spin S.A. zakończyła pierwszy, strategiczny etap komercjalizacji przełomowego odkrycia polskich naukowców – komórek macierzystych MIC- 1. W grudniu, do trzech pierwszych kuracji Revitacell, dołączyło siedem kolejnych unikalnych produktów. Na rynku debiutuje właśnie Velvetyna - linia specjalistycznych środków pielęgnacyjnych dla zwierząt (www.velvetyna.pl). Spółka prowadzi cały czas intensywne prace badawcze nad dalszym wykorzystaniem potencjału odkrycia w obszarze medycyny ludzkiej i weterynaryjnej. Jednocześnie kontynuuje postępowania patentowe na światowych rynkach.

Stem Cells Spin S.A.

kk


Notowania stemcells
 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Szkoda, że informacje nie przekładają się na notowania :)

  ebankier.pl   (26 września 2013 o 16:43)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • artykul malo ciekawy. pan profesor tez malo interesujacy. pamietam jak w roku 2011 w listopadzie naglosniono mozliwosci komorek macierzystych uzyskanych z poroza jelenia. pan profesor robil wielkie nadzieje . i co . nawet chcialam kupic takie preperaty ale nie ma. minol juz caly rok od pierwszych doniesien na temat cudownych osiagniec. a narazie z niewiwlkich prubek kosmetykow do rzes skorzystalo kilka internaltek. wzmocnienie rzes to jeszcze nie jest medycyna ratujaca zycie.

  ~kaktus   (1 lutego 2013 o 01:43)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda