NewConnect: Tele-Polska Holding podnosi prognozy

21.10.2013 21:14  NewConnect
NewConnect: Tele-Polska Holding podnosi prognozy Giełdowy telekom przyspiesza. Zarząd będącej w przededniu oferty publicznej akcji i przenosin z NewConnect na rynek regulowany GPW spółki szacuje, że do 2015 r. Grupa Kapitałowa Tele-Polska Holding S.A. zwiększy skonsolidowane przychody o 78 proc., do 364,4 mln zł, osiągając blisko trzykrotnie wyższy wynik netto, który ma wynieść w 2015 r. 14,3 mln zł.

Dynamiczny wzrost sprzedaży i zysków możliwy będzie m.in. dzięki obniżeniu dotychczasowych kosztów operacyjnych w działalności telekomunikacyjnej oraz ekspansji na rynku energii elektrycznej.

- Grupa Kapitałowa TPH to nie tylko jeden z najszybciej rozwijających się podmiotów na polskim rynku telekomunikacyjnym, ale przede wszystkim holding firm wyróżniających się wysoką skutecznością w działaniu. Efektywny model biznesowy i wysokie kadry menedżerskiej sprawiają, że w sytuacji gdy nasi konkurenci łapią zadyszkę, nasz potencjał wzrostu pozostaje niewyczerpany. W I połowie 2013 r., wypracowaliśmy 7,3 mln zł zysku netto wobec 7,2 mln zł zakładanych do osiągnięcia w całym roku,  nie po raz pierwszy zresztą przekraczając prognozy. Przy wykorzystaniu środków, jakie spodziewamy się pozyskać z publicznej emisji akcji, będziemy mogli nie tylko jeszcze skuteczniej pozyskiwać klientów dla obecnie świadczonych usług, ale również budować bazę pod komercjalizację nowych produktów, z energią elektryczną na czele – analizuje Marek Montoya, wiceprezes zarządu Tele-Polska Holding S.A.

Dynamicznie rosnąca sprzedaż usług telekomunikacyjnych oraz niezwykle obiecujące perspektywy dla rozwoju nowych produktów Grupy sprawiają, że zarząd TPH zdecydował się na poniesienie prognoz na lata 2013-2015 r.Marek Montoya podkreśla, że nowe szacunki zostały sporządzone w oparciu o konserwatywne założenia, w szczególności dotyczące wypracowywanych zysków. – Od debiutu w 2009 r. na alternatywnym rynku GPW konsekwentnie powtarzamy, że zależy nam na budowaniu relacji z inwestorami. W minionych latach udowodniliśmy, że nasze projekcje wyników Spółki są zachowawcze, lecz przez to podwójnie wiarygodne. Prognoza na lata 2013-2015 r. została sporządzona w analogiczny, jak w minionych latach sposób. Jesteśmy przekonani, że najbliższe lata przyniosą dalszy, dynamiczny wzrost biznesu Grupy, co znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych Spółki – analizuje Montoya.

Wiceprezes TPH nie ukrywa nadziei związanych z pierwszym projektem biznesowym grupy spoza rynku telekomunikacyjnego, jakim jest sprzedaż energii elektrycznej. Po fazie badania rynku Grupa przystąpiła do realizacji ambitnego planu rozwoju energetycznego segmentu, w październiku ruszając z aktywną akwizycją klientów i pełnowymiarową sprzedażą prądu. - Wyniki pilotażu realizowanego przez spółkę Polska Energetyka Pro, są bardzo obiecujące. Know-how, rozwiązania techniczne i prawne, doświadczenia w budowaniu świadomości klientów wyniesione z branży telekomunikacyjnej pozwalają nam skutecznie poruszać się po rynku alternatywnej sprzedaży energii, wspierając jego rozwój. Mamy wszelkie podstawy ku temu by sądzić, że biznesowy sukces, jaki odnieśliśmy na rynku telekomunikacyjnym, powtórzymy na rynku energii. A co najważniejsze, w krótszym czasie – przekonuje Montoya.

Rozwój sprzedaży energii elektrycznej, choć niezwykle perspektywiczny, nie stanowi jednak jednego z celów emisyjnych trwającej oferty nowych akcji TPH.  Zakładane na blisko 19 mln zł wpływy z emisji grupa telekomunikacyjna zamierza przeznaczyć na:

- rozwój bazy abonenckiej czyli przede wszystkim akwizycję klientów indywidualnych,
- rozbudowę infrastruktury sieciowej,
- stworzenie centrum przetwarzania danych  dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Zgodnie z harmonogramem Budowa Księgi Popytu dla inwestorów instytucjonalnych rozpocznie się 12 listopada, 14 listopada ustalona zostanie cena emisyjna, zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają od 15 do 21 listopada, a przydział akcji nastąpi do 27 listopada. Oferującym akcje TPH S.A. jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Tele-Polska Holding

kk


Notowania TPH
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda