NewConnect: Vivid Games zadebiutuje w poniedziałek, a do końca roku wyda 8 nowych gier

08.06.2012 09:39  NewConnect
NewConnect: Vivid Games zadebiutuje w poniedziałek, a do końca roku wyda 8 nowych gier
Vivid Games - producent gier komputerowych na urządzenia przenośne - planuje wydać do końca bieżącego roku 8 nowych tytułów. W najbliższy poniedziałek akcje spółki zadebiutują na rynku NewConnect.

- Zgodnie z planem, w drugim półroczu 2012 planujemy opublikować kolejne osiem tytułów. Nad większością z nich trwają już prace - zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. 

W III kwartale do sprzedaży trafią „Neon Blitz” i „BMX Jam” na urządzenia mobilne wyposażone w systemy iOS, Android i Blackberry oraz autorska gra Jona Hare – „Word Explorer”. – „Neon Blitz” będzie naszą pierwszą grą typu Freemium, tym samym rozpoczniemy dywersyfikację naszych przychodów ze względu na model sprzedaży - tłumaczy prezes. Na przełomie kwartałów ukaże się również wersja PC retro-hitu „Speedball 2 Evolution”.

Ostatni kwartał 2012 r. będzie jeszcze ciekawszy - pojawi się m.in. wersja „BMX Jam” na Sony Playstation Portable oraz kolejna gra w modelu Freemium – „Zombie Quarium”. Pod koniec roku ukażą się najważniejsze tytuły spółki – „Real Boxing” na platformy mobilne oraz „BRIGHT”, który od początku roku produkowany jest na konsolę Sony PlayStation Vita. Zwłaszcza z tymi ostatnimi tytułami Vivid Games wiąże duże nadzieje. – „Real Boxing” to gra 3D o bardzo wysokim profilu – o jakości wizualnej przewyższającej obecne najlepsze na platformach mobilnych pozycje. Z kolei BRIGHT…na tym etapie nie chciałbym zdradzać więcej szczegółów - wyjaśnia Remigiusz Kościelny. Kontynuacji doczeka się również seria Ski Jumping, która z numerkiem „13” ukaże się pod koniec roku.

- Tytuły, które trafią do sprzedaży w III, a w szczególności w IV kwartale tego roku, będą miały zasadniczy wpływ na wyniki finansowe całego roku. Na ich sukces już teraz pracują wszystkie nasze zasoby produkcyjne, które są wykorzystywane w 100%, a dodatkowo prowadzona jest szeroko zakrojona rekrutacja - kontynuuje Kościelny.

W najbliższy poniedziałek akcje Vivid Games zadebiutują na NewConnect. Podczas debiutu obecni będą przedstawiciele kalifornijskiej Doliny Krzemowej, którzy zachęcać będą polskich przedsiębiorców do zwiększenia aktywności w światowej kolebce nowych technologii. Wśród zaproszonych gości są m.in. Jawed Karim- współtwórca serwisu YouTube, Paul Bragiel - członek rady  nadzorczej Vivid Games  i partner zarządzający w i/o ventures i Mamoon  Hamid, partner zarządzający S23P. 

Przypomnijmy, że z prywatnej oferty akcji Vivid Games pozyskał 3 mln zł. Papiery objął m.in. fundusz Giza Polish Ventures (jego udziałowcem jest m.in. Krajowy Fundusz Kapitałowy), który posiada obecnie blisko 20% udziałów w spółce. Środki z emisji bydgoska firma przeznaczy na intensyfikacje produkcji i dystrybucji autorskich gier na wiele platform sprzętowych.

W bieżącym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 4,65 mln zł (2,53 mln zł w 2011 r.), spółka zamierza wypracować  0,74 mln zł zysku netto.

Vivid Games

kk
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda