Jesteś w: Strona główna » Giełda » NewConnect

NewConnect: Wiesław Likus inwestuje w Abbey House

18.12.2012 11:29  NewConnect
NewConnect: Wiesław Likus inwestuje w Abbey House Wiesław Likus ,jeden z najbogatszych Polaków, znany hotelarz, restaurator, dystrybutor najbardziej luksusowych marek modowych w Polsce zainwestuje w pakiet akcji spółki Dom Aukcyjny Abbey House S.A. Inwestor rozważa możliwość skupu akcji z rynku i przekroczenia 5 proc. w kapitale zakładowym spółki do końca 2013 roku. Wcześniej akcje spółki zależnej – Art&Business Magazine S.A. zakupiła spółka Next Edition Partners GmbH, z siedzibą w Wiedniu, będąca jedną z najszybciej rozwijających się globalnych firm z rynku sztuki.

- Moim celem jest wykorzystanie synergii i potencjału rynku dóbr luksusowych i sztuki. Chciałbym zaangażować się w program wsparcia rozwoju karier współpracujących z Abbey artystów oraz do zwiększenia zasięgu i rozpoznawalności miesięcznika Art&Business – podkreśla Wiesław Likus.

Obecnie spółka Abbey House wyceniana jest na 60 mln zł. Spółka planuje radykalnie zwiększyć tempo ekspansji w gałęzi B2B oferując kolekcje dzieł sztuki firmom w formie art leasingu oraz pozwalając na wpisanie w koszty poniesionych wydatków na obrazy. We współpracy z wybranymi bankami spółka liczy na pozyskanie znacznych aktywów do zarządzanego przez nią pierwszego w Polsce funduszu inwestycyjnego sztuki, który w pierwszym roku działalności zgromadził aktywa na poziomie ponad 12 milionów złotych. Zarząd spółki prowadzi również rozmowy w sprawie przejęcia wydawnictwa kierującego swoje tytuły do grupy najzamożniejszych klientów kilkudziesięciu instytucji i firm działających na polskim rynku.

– Grupa spółek kontrolowanych przez pana Likusa reprezentuje największe i najbardziej prestiżowe marki luksusowe na świecie. Z dużym zadowoleniem odbieramy decyzję o zaangażowaniu się w rynek sztuki współczesnej. Oznacza to, że coraz więcej osób docenia sztukę i potencjał tego rynku w Polsce. – mówi Jakub Kokoszka, prezes zarządu Dom Aukcyjny Abbey House S.A. – Tak uznany inwestor znacząco podnosi naszą wartość w oczach rynku i, przede wszystkim, pozwala nam na przyspieszenie tempa upowszechniania idei zakup dzieł sztuki przez nasze bogacące się społeczeństwo.

Dom Aukcyjny Abbey House S.A. ma w swoim portfelu 60% akcji wydawnictwa Art&Business Magazine S.A., posiadającego najstarszy na polskim rynku miesięcznik Art&Business wydawany od 1989 roku. Spółka posiada umowy z 12 polskimi artystami m.in. Stanisławem Młodożeńcem, Andrzejem Cisowskim czy Anną Szprynger. W sierpniu 2011 roku Abbey House założyło pierwszy w Polsce fundusz sztuki Abbey Art Fund FIZ AN.

W trzecim kwartale bieżącego roku spółka osiągnęła 1 929 550,94 złotych przychodów ze sprzedaży. Narastająco w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku przychody na poziomie 5 063 957,27 i zysk netto na poziomie 2 394 317,86 złotych.

Abbey House

kk


Notowania DAAH
 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najważniejsze

 • Tacy ludzie jak Likus potrafią analizować i liczyć. Ciekawa decyzja

  ~czujny   (18 grudnia 2012 o 12:21)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  0%
 • brawo:) narescie ktos ma otwarta glowe i widzi potencjal

  ~janek74   (18 grudnia 2012 o 11:36)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  0%

Najnowsze

 • Sprytne posunięcie ! Na pewno na tym nie straci!

  bartosz   (10 stycznia 2013 o 14:31)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • W końcu. To naturalne na całym świecie, że bogaci otaczają się sztuką i inwestują w sztukę. U nas zaczyna się coś dziać, Kulczyk sztandarowym przykładem

  ~Novart   (9 stycznia 2013 o 15:31)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda