NewConnect. Balticon na dobrym kursie

17.12.2012 10:38  NewConnect
NewConnect. Balticon na dobrym kursie BALTICON SA – lider w Polsce oraz znaczący w regionie Bałtyku operator w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego – osiągnął narastająco po dziesięciu miesiącach 2012 roku przychody w wysokości 51,70 mln zł, czyli o 40% więcej niż w tym samym okresie roku 2011. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 33% do poziomu 1,39 mln zł. EBITDA wyniosła 3,75 mln zł – prawie dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłego.

W listopadzie Balticon podpisał list intencyjny z Zarządem Morskiego Portu Gdynia w sprawie budowy i obsługi zaplecza kolejowego na terenie powstającego w porcie centrum logistycznego. W ramach porozumienia Balticon zobowiązał się do długoletniej dzierżawy terenu oraz zbudowanej przez Zarząd Portu infrastruktury. Oprócz obsługi zaplecza kolejowego spółka będzie odpowiadać również za obsługę serwisową kontenerów wszystkich klientów na jego terenie. Inwestycja ma na celu skupienie w jednym miejscu operatorów logistycznych, firm spedycyjnych oraz przedsiębiorstw oferujących usługi depot.

Ponadto, spółka zrealizowała w listopadzie znaczące inwestycje na placu depot w Gdańsku, na którym powstanie pierwszy w Polsce duży serwis kontenerów chłodniczych. Rozbudowano między innymi park maszynowy oraz zbudowano nową halę remontową dla kontenerów. Opracowano również projekt przebudowy rowu melioracyjnego na terenie gdańskiej nieruchomości.

„Rok 2012 jest dla Balticonu niezwykle udany. Konsekwentna realizacja przyjętych celów emisyjnych sprawiła, że wyniki finansowe za kolejne miesiące charakteryzowały się tendencją zwyżkową. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, również w listopadzie spółka odnotowała wysoką dynamikę wzrostu w porównaniu do poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży po 10 miesiącach przekroczyły 50 mln zł, co można uznać za niewątpliwy sukces. Jesteśmy zadowoleni z wyników, jednak w dalszym ciągu pragniemy rozszerzać skalę działalności. Dowodem na to może być podpisany niedawno list intencyjny z Zarządem Morskiego Portu Gdynia w sprawie obsługi zaplecza kolejowego w nowopowstającym centrum logistycznym w Gdyni. Nadchodzący rok 2013 powinien być dla Balticonu oraz całej branży kontenerowej kolejnym dobrym okresem. Świadczą o tym rekordowe inwestycje oraz fakt, że polskie porty w coraz większym stopniu spełniają europejskie i światowe standardy” – mówi Tomasz Szmid, prezes zarządu Balticon SA.

Balticon SA

es


Notowania BALTICON
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda