NewConnect. EBC Solicitors okazyjnie przejął East Side Capital

22.11.2012 19:00  NewConnect
NewConnect. EBC Solicitors okazyjnie przejął East Side Capital Notowany na alternatywnym rynku GPW Czołowy Autoryzowany Doradca dla NewConnect chce zamknąć 2012 r. z 2,93 mln zł zysku netto, wobec 1,2 mln zł prognozowanych pierwotnie. O wyższym zarobku przesądziło okazyjne nabycie notowanej na NC spółki EastSideCapital, zajmującej się świadczeniem usług doradczych.

– Inwestycja w EastSideCapital jest realizacją jednego z celów emisyjnych, zakładających rozszerzenie działalności o usługi doradcze dla biznesu. EastSideCapital specjalizuje się m.in. z obsłudze projektów inwestycyjnych i w optymalizacji podatkowej, po przechodzącej obecnie transformacji staje się prężnie rozwijającą się spółką o zdrowych fundamentach – mówi Adam Osiński, prezes EBC Solicitors.

EBC Solicitors za pakiet akcji ESC odpowiadający 60,44 proc. kapitału zakładowego EastSideCapital zapłaciło łącznie 0,57 mln zł. Rynkowa wycena pakietu na zamknięciu środowej sesji wynosiła ponad 4,81 mln zł. EBC Solicitors zakłada, że w ciągu roku pozyska partnera z którym wspólnie będzie rozwijał działalność ESC. Inwestor ma nabyć nie więcej niż 25 proc. kapitału zakładowego EastSideCapital, płacąc co najmniej 2 grosze za akcję. Wycena pakietu akcji ESC przeznaczonych do sprzedaży pozwoli EBC wykazać na koniec 2012 r. 1,75 mln zł dodatkowego zysku. Pozostałe akcje ESC EBC Solicitors wyceniać będzie według ceny nabycia.

EBC Solicitors jest jednym z najaktywniejszych Autoryzowanych Doradców rynku NewConnect. Spośród 400 notowanych na NewConnect firm 7 proc. wyszło spod skrzydeł EBC Solicitors. W 2011 r. EBC Solicitors wprowadziło na alternatywny rynek 15 spółek, co było jednym z najlepszych wyników na rynku. W tym roku Spółka wprowadziła na alternatywny rynek GPW już 9 spółek.

EBC Solicitors

es


Notowania EBC
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda