NewConnect. Kolejna udana emisja obligacji SMS Kredyt

29.03.2012 17:52  NewConnect
NewConnect. Kolejna udana emisja obligacji SMS Kredyt SMS Kredyt Holding S.A. zakończył w dniu dzisiejszym pierwszą z planowanych na ten rok emisji obligacji o wartości 0,7 mln PLN. Spółka planuje kolejne emisje obligacji jeszcze w 2012 roku.

Znaczny rozwój sieci dystrybucji Grupy SMS Kredyt, który miał miejsce w ciągu ostatniego roku, znacząco wpłynął na dynamikę przychodów ze sprzedaży podmiotu zależnego. Kolejna udana emisja obligacji o wartości 0,7 mln PLN pozwala na dalszy rozwój operacyjny Spółki.

- Emisja obligacji cieszyła się dużym powodzeniem, została objęta przez jednego inwestora instytucjonalnego i zakończyliśmy ją przed planowanym terminem. Kolejne emisje obligacji planujemy jeszcze w tym roku – mówi Marcin Tokarek, prezes SMS Kredyt Holding S.A.

Jest to kolejna udana emisja obligacji – w IV kwartale 2011 roku Spółka pozyskała z emisji serii A i B 2,5 mln PLN. Obligacje serii C są obligacjami rocznymi o stałym oprocentowaniu wynoszącym 14%, z kuponem wypłacanym, co kwartał. Obligacje serii C zostały objęte w całości przez Fundusz Inwestycyjny.

Strategia rozwoju Grupy SMS Kredyt zakłada, że w 2012 roku sprzedaż pożyczek osiągnie poziom 34,3 mln PLN.  Dzięki temu jest możliwe osiągnięcie w 2012 roku przychodów na poziomie 20,8 mln PLN i zysku netto równego 8,1 mln PLN.

Doradcą Spółki przy ofercie obligacji jest PROFESCAPITAL Sp. z o.o.

SMS Kredyt

es


Notowania SMSKREDYT-PDA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


gielda