NewConnect. LS Tech-Homes S.A. zwiększy moce produkcyjne

10.01.2013 14:41  NewConnect
NewConnect. LS Tech-Homes S.A. zwiększy moce produkcyjne Notowana na rynku NewConnect spółka  LS Tech-Homes S.A. zbuduje dwa nowe zakłady, gdzie będą wytwarzane innowacyjne materiały budowlane. Pierwszy z planowanych obiektów powstanie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Tczew” natomiast drugi zakład zostanie zlokalizowany w okolicach Bielska-Białej.

Dzięki tym inwestycjom LS Tech-Homes S.A. znacznie zwiększy ilość oferowanych produktów. Jest to także odpowiedź spółki na systematycznie rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne materiały budowlane na polskim rynku. 
Produkty, które oferujemy - płyty kompozytowe i kształtowniki z żywic zbrojonych włóknem szklanym produkujemy w technologii pultruzji. Dzięki temu uzyskaliśmy materiał konstrukcyjny o unikalnych parametrach niemożliwych do osiągnięcia innymi znanymi metodami – mówi Leszek Surowiec, prezes zarządu LS Tech-Homes S.A. – Mam na myśli właściwości mechaniczne przewyższające parametry stali, aluminium i drewna. Nasze produkty mają także całkowitą odporność na korozję i czynniki chemiczne, co pozwala stosować je w najbardziej zagrożonych środowiskach  m.in. w: budownictwie przemyśle okrętowym, wydobywczym, chemicznym, oczyszczalniach ścieków, elektrowniach.   Mimo tak wysokiego poziomu naszych produktów i braku konkurencji ze strony krajowych producentów uczestniczymy w programach badawczych realizowanych w Politechnice Gdańskiej, a także w Politechnice Częstochowskiej. Mamy świadomość, że postęp technologiczny następuje bardzo szybko, dlatego staramy się ciągle ulepszać naszą ofertę, aby umocnić pozycję spółki, jako lidera na rynku innowacyjnych materiałów budowlanych w Polsce.

Firma od blisko 2 lat współpracuje, z Katedrą Podstaw Budownictwa i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gdańskiej, nad doskonaleniem właściwości płyt kompozytowych. Opracowano m.in. modele numeryczne umożliwiające optymalizację wielu rozwiązań. Wspólnie z Politechniką Częstochowską realizowany jest program badawczy dotyczący żywic wzmacnianych włóknem szklanym. Spółka współpracuje także z kilkoma zespołami architektonicznymi w zakresie tworzenia tanich, szybko montowanych obiektów z płyt kompozytowych w różnych technologiach.

LS Tech-Homes S.A. planuje rozwinąć działalność m.in. w oparciu o dotacje pozyskane z unijnych programów pomocowych. Chodzi o Programu Operacyjny Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. W ramach tego programu w
III kw. 2012 roku spółka otrzymała dotacje w kwocie 6,2 mln zł. Część środków, na planowane inwestycje, ma także pochodzić z emisji akcji serii E. W ten sposób firma zamierza pozyskać od 2 mln do 4,125 mln zł. 

Aktualnie spółka posiada dwie hale produkcyjno-montażowe zlokalizowane w Czechowicach - Dziedzicach, gdzie zainstalowane są linie produkcyjne do wytwarzania płyt kompozytowych (paneli kompozytowych) i kształtowników z żywic zbrojonych włóknem szklanym. Inwestycja została sfinansowana przy wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

LS Tech-Homes S.A. wprowadziła na polski rynek innowacyjne, ekologiczne materiały budowlane. Są to systemy wznoszenia budynków z paneli MgO Green, w oparciu o technologię SIP (Structural Insulated Panels – Izolacyjne Panele Strukturalne). Spółka oferuje również panele akustyczne oraz kształtowniki z włókna szklanego, a także płyty magnezowe MgO Green i płyty perforowane.

LS Tech-Homes S.A.

es


Notowania LSTECHHOM
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda