NewConnect. SMS Kredyt Holding S.A. - 3,3 mln PLN sprzedanych pożyczek w październiku

07.11.2012 10:16  NewConnect
NewConnect. SMS Kredyt Holding S.A. - 3,3 mln PLN sprzedanych pożyczek w październiku Wrocławska firma SMS Invest sp. z o.o. SMS Kredyt S.K.A. (dawniej: SMS Kredyt sp. z o.o.), należąca do Grupy SMS Kredyt udzieliła w październiku br. pożyczek na łączną kwotę 3,3 mln PLN. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego była ona wyższa o 1,53 mln PLN, co stanowi 115% wzrost.

Październik 2012 roku jest dla SMS Kredyt kolejnym miesiącem wzrostu wartości udzielonych pożyczek. Spółka po raz pierwszy w swojej historii udzieliła pożyczek na rekordową kwotę 3,3 mln PLN. Rekordowy poziom sprzedaży jest wyższy od dotychczasowej najwyższej wartości udzielonych pożyczek, która miała miejsce w lipcu br. o prawie 17%. Natomiast w porównaniu do poprzedniego miesiąca sprzedaż wzrosła o prawie 0,55 mln PLN, stanowiąc jednocześnie wzrost o 22%.

- Osiągnięty przez nas poziom sprzedaży w październiku jest największy w historii naszej Grupy. Kluczowym elementem wpływającym na tak doskonały wynik jest wprowadzenie do naszej oferty pożyczek w kwocie od 3 tys. PLN do 10 tys. PLN udzielanych na okres do 3 lat i wdrożenie ich do współpracujących z nami sieci agencyjnych - mówi Marcin Tokarek, prezes zarządu SMS Kredyt Holding S.A.

W okresie od stycznia do października 2012 roku SMS Kredyt udzielił pożyczek o wartości ponad 22,2 mln PLN, przekraczając o ponad 70% wartość pożyczek udzielonych w całym 2011roku. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego nastąpił wzrost o 123%.

Zarząd SMS Kredyt liczy na wzrost dynamiki sprzedaży w kolejnych miesiącach. Na wartość udzielonych pożyczek miała między innymi wpływ dywersyfikacja oferty produktowej połączona z wdrożeniem nowych produktów do sieci dystrybucji kluczowych kontrahentów. Dodatkowo wzrost sprzedaży jest również rezultatem podpisanej 1 sierpnia 2012 roku umowy z Grupą Ultimo, która zajmuje się obrotem wierzytelnościami. Przedmiotem umowy jest sprzedaż ze stałą marżą pożyczek udzielonych przez SMS Kredyt w kwocie powyżej 3 tys. PLN. Dzięki temu Grupa SMS Kredyt może finansować dalsze udzielenia pożyczek w kwotach nawet do 10 tys. PLN.

SMS Kredyt

es


Notowania SMSKREDYT
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda