Pogarsza się sentyment inwestycyjny firm z NewConnect

23.11.2012 12:22  NewConnect
Pogarsza się sentyment inwestycyjny firm z NewConnect
O 9 pkt., czyli ponad 14% spadł opublikowany 23.11.2012r. indeks nastroju inwestycyjnego INI-CON, odzwierciedlający skłonność do inwestycji firm notowanych na rynku NewConnect.

Aktualna wartość indeksu to 54,8 pkt. (poprzednio 63,8 pkt. z dnia 23.04.2012r). Aktualny wynik, przy skali wskaźnika od 0 do 100 pkt. i wartości neutralnej na poziomie 50 pkt. oznacza iż ten segment polskich przedsiębiorców nadal  wykazuje umiarkowany optymizm, ale wyraźnie on słabnie.

Trzecie badanie INI-CON zostało przeprowadzone w październiku i pierwszej połowie listopada br. i podobnie jak poprzednio zawierało 12 pytań dotyczących między innymi oceny obecnej i przyszłej sytuacji gospodarczej, tempa i poziomu nakładów inwestycyjnych oraz planowanego zatrudnienia.

- „O pogorszeniu nastrojów najdobitniej świadczy fakt, iż żadna z ankietowanych firm nie oceniła dobrze aktualnej sytuacji gospodarczej i tylko 17% podmiotów spodziewa się jej poprawy” – mówi Mirosław Stępień, prezes zarządu MERIT INVEST, spółki  która oblicza i publikuje INI-CON.

Spadek indeksu nie oznacza jednak zupełnego  zatrzymania rozwoju firm, bowiem odsetek firm, które zamierzają rozpocząć nowe inwestycje ustalił się na dosyć wysokim poziomie 50% (poprzednio 66%), a poziom nakładów inwestycyjnych zamierza nadal zwiększać  44% podmiotów (poprzednio 61%).

Kolejne badanie INI-CON zostanie przeprowadzone w marcu i kwietniu 2013 roku. 

MERIT INVEST

kk

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda