SII prezentuje analizę: Kupiec S.A.

17.10.2012 14:12  NewConnect
SII prezentuje analizę: Kupiec S.A. KUPIEC S.A. to kolejna spółka z rynku NewConnect analizowana przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych we współpracy z Prometeia Capital.  Niezależna analiza spółki Kupiec dostępna jest w eBiuletynie NewConnect.

Jak czytamy w analizie: Kupiec S.A. prowadzi działalność w sektorze usług TSL (transport – spedycja – logistyka), specjalizując się w dziale spedycyjnym. Model biznesowy Spółki oparty jest na pełnej ofercie spedycyjnej świadczonej zarówno przewoźnikom krajowym jak i zagranicznym.

Analizie poddane zostały m.in. wyniki finansowe spółki, słabe i mocne strony firmy, perspektywy rozwoju. Jak podaje analityk, Kupiec S.A. osiągnął w rekordowym 2008 roku wynik netto na poziomie ponad 1,28 mln zł zysku netto przy 14,5 mln zł przychodów ze sprzedaży. Kryzys gospodarczy w 2009 r. wpłynął na działalność Spółki, która odnotowała stratę netto w wysokości blisko 300 tys. zł. Rok 2010 przyniósł pierwsze oznaki poprawy, a Spółka wypracowała zysk netto na poziomie 64 tys. zł przy nadal spadających przychodach ze sprzedaży. W 2011 roku Emitent wygenerował ponad 263 tys. zł zysku netto przy ponad 11 mln zł przychodów ze sprzedaży. W pierwszym półroczu 2012 roku Emitent osiągnął sprzedaż o wartości 6,18 mln zł oraz zysk netto na poziomie przekraczającym 250 tys. zł. W czerwcu 2012 roku prognozy zostały podniesione do wartości 14,28 mln zł przychodów ze sprzedaży i 813 tys. zł zysku netto.

Analiza SWOT Kupiec S.A. wskazuje na mocne strony firmy, do których należy zaliczyć wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję na rynku. O sile Emitenta świadczy także to, iż zdołał przetrwać (pomimo straty netto w 2009 roku) trudne czasy kryzysu gospodarczego. Słabą stroną przedsiębiorstwa jest między innymi mocno konkurencyjne otoczenie rynkowe, w którym Kupiec S.A. prowadzi działalność.

Niezależne analizy ukazują się co dwa tygodnie w eBiuletynie NewConnect www.ncbiuletyn.pl
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

es


Notowania KUPIEC
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda