SMS Kredyt Holding S.A. zakończył pierwszą z planowanych emisji obligacji

07.11.2011 10:19  NewConnect
SMS Kredyt Holding S.A. zakończył pierwszą z planowanych emisji obligacji
Do końca 2012 roku Spółka zamierza wyemitować obligacje za 8 mln PLN, które pozwolą sfinansować akcję pożyczkową Spółki zależnej SMS Kredyt Sp. z o.o.
 

Strategia rozwoju Grupy SMS Kredyt zakłada, że w 2012 roku sprzedaż pożyczek osiągnie poziom 66,5 mln PLN. W ciągu ostatnich 3 miesięcy Spółka zależna, SMS Kredyt Sp. z o.o. zwiększyła liczbą agentów z 300 do prawie 3,5 tys.

- Tak intensywny rozwój sieci dystrybucji Spółki, którego dokonaliśmy w ciągu ostatniego kwartału, lepszy od założonego, powinien znacząco wpłynąć na dynamikę sprzedaży Spółki zależnej SMS Kredyt Sp. z o.o. Tym samym emisja obligacji jest konieczna dla dalszego rozwoju Spółki i utrzymania wzrostu sprzedaży na obecnym poziomie
– tłumaczy Marcin Tokarek – prezes SMS Kredyt Holding S.A.

Wielkość poszczególnych emisji obligacji będzie zależna od bieżących potrzeb Grupy Kapitałowej. Poza obligacjami serii A o wartości 500 tys. PLN, do końca 2011 roku Spółka zamierza przeprowadzić jeszcze jedną emisję o wartości nie większej niż 2 mln PLN. Obligacje serii A są obligacjami rocznymi o stałym oprocentowaniu wynoszącym 15%, z kuponem wypłacanym, co kwartał i zostały objęte w całości przez jednego inwestora indywidualnego.

- Oprocentowanie na poziomie 15% jest bardzo atrakcyjne dla inwestorów, a ze względu na charakter prowadzonej działalności nie wypłynie na pogorszenie naszej rentowności. Dzięki tej dźwigni finansowej i wzrostowi sprzedaży wysoko marżowych produktów, SMS Kredyt będzie mógł wypracować lepsze wyniki dla swoich akcjonariuszy -
wyjaśnia Marcin Tokarek, prezes SMS Holding S.A.

Doradcą Spółki przy ofercie obligacji jest Spółka PROFESCAPITAL Sp. z o.o.

SMS Kredyt Holding S.A.
 
es

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


gielda