Spółka Morizon S.A. pozyskała ponad 3 mln zł na dalszy rozwój

13.04.2011 11:46  NewConnect
Spółka Morizon S.A. pozyskała ponad 3 mln zł na dalszy rozwój
Inwestycje.pl rozmawiają z Bolesławem Drapellą, Prezesem MORIZON S.A. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 8 kwietnia 2011 roku.

Inwestycje.pl: Czym zajmuje się Spółka?

Bolesław Drapella:
Morizon S.A. jest właścicielem i twórcą wyszukiwarki nieruchomości dostępnej pod adresem www.morizon.pl, gdzie zarówno biura nieruchomości jak i osoby prywatne z całej Polski mogą prezentować swoje oferty sprzedaży/wynajmu nieruchomości. Użytkownicy serwisu mogą wyszukać interesującą ich nieruchomość i za pośrednictwem strony wysłać zapytanie z prośbą o kontakt do danej agencji nieruchomości będącej właścicielem oferty. Klientami Spółki są wybrane pomioty prezentujące swoje oferty nieruchomości w serwisie: biura nieruchomości, firmy deweloperskie oraz osoby prywatne.

I: Jaki kapitał Spółka pozyska/pozyskała z NC?

BD:
Z emisji akcji serii B, spółka pozyskała 3.14 mln złotych.

I: Dlaczego Spółka zdecydowała się  wejść na NC?

BD:
Wejście na NewConnect to dla Spółki przygotowanie do docelowego przejścia na rynek regulowany, jak również sposób na pozyskanie kapitału na dalszy dynamiczny rozwój oraz chęć poddania spółki rynkowej wycenie inwestorów.

I: Czy Spółka rozważała inne źródła pozyskania kapitału?

BD:
Spółka od początku była finansowana przez swoich udziałowców. W pierwszej połowie 2010 do Spółki dołączył nowy inwestor, który z kapitałem oraz swoim know-how’em przyczynił się do dalszego rozwoju projektu. Na obecnym etapie finansowanie powiązane z obecnością na warszawskiej giełdzie okazało się najlepszym rozwiązaniem.

I: Ile procent akcji znalazło się na rynku?

BD:
We free floacie jest 14,3% wszystkich akcji wyemitowanych przez spółkę. Pozostałe akcje zostały objęte rocznym zakazem sprzedaży.

I: Jaka będzie struktura akcjonariatu po debiucie?

BD:
Sui Generis Inwestments – 34%
Calvin Management – 34%
MCDC – 17.4%
Pozostali – 0.3%
Nowi Inwestorzy – 14.3%

I: Na co Spółka przeznaczy kapitał pozyskany z emisji akcji?
 

BD:
Przede wszystkim są to: dalsza automatyzacja procesów sprzedażowych, sprzedaż i promocja modelu biznesowego spółki, rozwój o rynek usług finansowych, rynek mobilny oraz sukcesywny wzrosty ilości użytkowników odwiedzających serwis.

I: Czy w związku z planowanym debiutem Spółka zamierza zmienić swój core business?

BD:
Nie, natomiast zostanie on rozwinięty o usługi finansowe głównie związane z rynkiem nieruchomości.

I: Jakie zakładacie Państwo przychody w tym roku?

BD: 
Dla spółek cechujących się hyper wzrostem prognozowanie krótkoterminowe jest bezzasadne dlatego nie podejmujemy się prognozowania przychodów spółki w krótkim czasie to jest na rok 2011. Przyjmujemy że pierwszym rokiem, w którym będzie można przewidywalnie prognozować przychody, będzie rok 2013. Niemniej jednak próg rentowności planujemy osiągnąć jeszcze w tym roku.

I: Dziękujemy za rozmowę.

Inwestycje.pl

kk

Notowania MORIZON
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Przeczytaj również:


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda