Surfland Deweloper System w drodze na NewConnect

20.06.2012 13:06  NewConnect
Surfland Deweloper System w drodze na NewConnect Wywiad ze spółką Surfland Deweloper System, która w trzecim kwartale 2012 planuje debiut na NewConnect. Spółka rozpoczęła ofertę inwestycyjną w ramach subskrypcji prywatnej. Na pytania odpowiada Prezes Zarządu, Pan Jacek Kwaśniak.

J.L.: Jaki jest profil działalności spółki Surfland Deweloper System?

J.K.: Surfland Deweloper System zajmuje się informatyzacją spółek z branży deweloperskiej poprzez dostarczanie oprogramowania ściśle odpowiadającego potrzebom tej branży. W działalności spółki można wyróżnić cztery obszary.

J.L.: Z jakimi firmami deweloperskimi Państwo współpracują?

J.K.: Spółka zapewnia kompleksowe rozwiązania zarówno dla małych podmiotów, jak i dla dużych, notowanych na giełdzie spółek, od lat znanych na polskim rynku deweloperskim. W całej Polsce obsługujemy ok. 60 podmiotów, w szczególności w dużych aglomeracjach. Możemy tutaj wymienić takie firmy jak GANT, ROBYG, VANTAGE czy ATLAS.

J.L.: Czym różnią się proponowane przez Państwa rozwiązania od standardowych systemów tego typu?

J.K.: Od wielu lat działam w branży deweloperskiej, co pozwoliło mi poznać jej specyfikę i konkretne potrzeby. Właśnie dzięki temu SDS stworzył unikalne systemy dedykowane deweloperom, w których zostały zaimplementowane rozwiązania, odpowiadające specyficznym procesom tej branży. Takie systemy nie tylko ułatwiają pracę, ale również obniżają koszty działalności naszych klientów. Nasze oprogramowanie dostosowujemy również do specyficznych potrzeb klientów, co pozwala na bardzo efektywne wykorzystanie proponowanych przez nas narzędzi.

J.L.: Czy mógłby Pan krótko nakreślić historię spółki?

 J.K.: Własną działalność gospodarczą w branży deweloperskiej, popartą kilkunastoletnim doświadczeniem, rozpocząłem w 2004 roku jako Jacek Kwaśniak.  W 2007 roku, łącząc dotychczasowe doświadczenie z potencjałem finansowym i merytorycznym partnera, powołaliśmy spółkę Surfland Deweloper System i z tą marką zamierzamy wejść na rynek NewConnect.

J.L.: Dlaczego właśnie NewConnect?

 J.K.: Wybraliśmy NewConnect, gdyż dokładnie odpowiada naszym potrzebom i celom rozwojowym. Jesteśmy małą spółką, która charakteryzuje się dużym potencjałem innowacyjnym. Natomiast  w odróżnieniu od wielu spółek notowanych na NewConnect, mamy już ugruntowaną na polskim rynku pozycję, stałych klientów oraz sprawdzone i uznane produkty. Oznacza to automatycznie mniejsze ryzyko dla inwestorów, którzy nie muszą martwić się o kondycję spółki podczas okresowych wahań koniunkturalnych na rynku.

J.L.: Jaki kapitał chcą Państwo pozyskać z NewConnect?


J.K.: Do 600 tys. zł

J.L.: To raczej niewiele. Większość spółek sięga po znacznie wyższy kapitał.

J.K.: Ta suma odpowiada naszym potrzebom i celom emisyjnym. Przede wszystkim planujemy rozwinąć nasze produkty o nowe funkcjonalności i dokonać ich standaryzacji. Pozwoli to nam na jeszcze lepszą obsługę polskiego rynku, a w perspektywie umożliwi ekspansję na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Pragniemy docelowo stworzyć sieć lokalnych partnerów biznesowych, którzy będą obsługiwali poszczególne rynki zagraniczne. W pierwszej kolejności będziemy rozszerzać  aktywność na kraje, w których specyfika działalności deweloperskiej jest zbliżona do naszej, rodzimej. Pozwoli to nam na optymalizację kosztów dostosowania produktów i minimalizację ryzyka ewentualnego niepowodzenia.
Poza tym liczymy oczywiście na szeroką promocję naszej spółki zarówno w kraju, jak i za granicą.

J.L.: Kiedy planują państwo debiut?


J.K.: Planujemy debiut w trzecim kwartale 2012 roku.

J.L.: Czy uważa Pan, że to dobry moment na wejście na giełdę? Niestabilna sytuacja ostatnich miesięcy spowodowała spore obniżenie liczby debiutów na NewConnect.

J.K.: Uważam, że nasz core business jest bardzo stabilny i nie obawiamy się fluktuacji na giełdzie. Spółka jest w dobrej kondycji, dzięki długofalowej współpracy z naszymi klientami posiadamy stabilne źródło przychodów.

J.L.: Jak prezentują się Państwa wyniki finansowe za ubiegły rok?

J.K.: W 2011 roku wygenerowaliśmy 900 tys. zł przychodu, z czego zysk stanowi 260 tys. zł. W bieżącym roku prognozujemy przekroczenie granicy 1 mln zł przychodu.  Jak wiadomo, rok 2011 nie był pomyślnym rokiem dla deweloperów, jednak odnotowujemy stały wzrost liczby klientów, co pozwala nam z optymizmem zakładać prognozy na takim poziomie. Zapraszam do zapoznania się z TEASEREM Spółki.

J.L.: Kiedy rozpocznie się oferta inwestycyjna w ramach subskrypcji prywatnej nowej emisji akcji?


J.K.: Oferta prywatna już trwa.

J.L.: Dziękuję za rozmowę!


J.K.: Również dziękuję.

IPO SA


az


Notowania Surfland
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda