Ceny mieszkań przestaną spadać

07.03.2013 14:33  Nieruchomości
Ceny mieszkań przestaną spadać Mieszkania w Polsce są najtańsze od siedmiu lat - twierdzą deweloperzy i zachęcą do ich kupowania. Z przedstawionego przez Polski Związek Firm Deweloperskich raportu wynika, że średnia cena transakcyjna, po uwzględnieniu inflacji, wyniosła w Warszawie niewiele ponad pięć i pół tysiąca złotych za metr kwadratowy.

Jacek Furga, przedstawiciel Centrum Amron, które wykonało analizy twierdzi, że w najbliższym czasie ceny przestaną spadać. Dlatego, w jego opinii, rok 2013 to dobry czas na zakup mieszkania. Dodaje, że za kilkanaście miesięcy ceny nieruchomości zaczną rosnąć.

Jacek Bielecki z Polskiego Związku Firm Deweloperskich uważa z kolei, że na rynku nieruchomości mieszkaniowych za chwilę nastąpi przesilenie. Zaznacza, że przedsiębiorcy nie będą już obniżać cen dlatego, że zysk ze sprzedaży jest w tej chwili minimalny, a kosztów budowy nie da się już redukować.

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania spada od drugiego kwartału 2008 roku. Na przełomie 2007 i 2008 roku koszt ten wyniósł w stolicy prawie 9 tysięcy złotych. W innych dużych miastach takich jak Gdańsk, Wrocław, Poznań, i Kraków, przekroczył 6 tysięcy złotych.

IAR

ps


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • ceny będą spadać - kto będzie chciał zadłuzyc sie do końca zycia?

  ~karol   (5 kwietnia 2013 o 10:12)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • ceny mieszkań będą spadać, bo sporo starych umiera, młodych wyjeżdża .

  ~stary dziad   (10 marca 2013 o 20:17)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie