Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Nieruchomości


Fenomen warszawskiej Pragi - w 4 lata wzrost cen mieszkań o 60 proc.

19.01.2016 12:58  Nieruchomości
Fenomen warszawskiej Pragi - w 4 lata wzrost cen mieszkań o 60 proc. Warszawska Praga coraz bardziej zaczyna przypominać krakowski Kazimierz. Jeszcze kilka lat temu dzielnice te pełne były rozpadających się kamienic i nieciekawego sąsiedztwa. Teraz jest zupełnie inaczej.

Obie dzielnice skupiają środowiska artystyczne i nocne życie mieszkańców zarówno Krakowa jak i Warszawy. Ceny nieruchomości na warszawskiej Pradze rosną - i to wydawać by się mogło -  wbrew rynkowi. W ostatnich 4 latach metr kwadratowy zdrożał tam aż o 60 proc. To dobre miejsce na inwestycję.

Warszawa ma tylko jedną dzielnicę, o której można powiedzieć, że jest stara, przedwojenna i ma piękne kamienice i to jest Praga. I Praga od kiedy dotarło do niej metro, a nawet chwilę wcześniej, ruszyła niesamowicie. Upatruję w tym początków takiego krakowskiego Kazimierza, który był bardzo zaniedbany i ciężko było tam wejść po zmroku, bo krakowianie się bali. Na Pradze były podobne klimaty. Teraz wszystko się zmieniło.

Praga stała się artystyczna. Są pracownie, kawiarnie, restauracje. Okolice Bazaru Różyckiego, które również przechodzić będą renowacje, stały się niesamowicie popularne. Już teraz mówi się, że ulica Ząbkowska będzie zamknięta  i powstanie tam pasaż, więc wszystkie okoliczne ulice na tym bardzo zyskują. Warto tu też pamiętać, że nie ma tam zbyt wiele miejsca na inwestycje ani domów. Jest trochę domów starych, które teraz powoli podlegają renowacji. Między innymi Brzeska 18, przepiękna kamienica stuletnia, która grała w wielu filmach. Ta kamienica zostanie bardzo dokładnie odrestaurowana pod kontrolą konserwatora zabytków. Powstanie taka „perełka Pragi” bardzo bliskiej lokalizacji do Ząbkowskiej i bardzo blisko Konesera, w którym ruszył niedawno inkubator Google i będzie skupiał ok. 1 tys. firm.

Mimo tego, że ceny nieruchomości generalnie spadły w stosunku do tego co było w 2008 roku, nieruchomości na Pradze cały czas drożeją. Według naszych analiz cena metra kwadratowego na Pradze w ostatnich 4 latach wzrosła o ponad 60 proc. i ten trend będzie się utrzymywał.


Brzeska 18


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Dotąd podobnie zaniedbana była Wola, teraz takie osiedla jak Bliska Wola zmieniły jej oblicze i zaczyna się popularność Woli zmieniać, zwłaszcza że to cenna lokalizacja bliska centrum miasta.

    ~maxi   (24 stycznia 2016 o 17:18)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie