JLL: Wartość biurowych transakcji inwestycyjnych to ok. 2,8 mld euro po III kw.

31.10.2019 09:06  Nieruchomości
JLL: Wartość biurowych transakcji inwestycyjnych to ok. 2,8 mld euro po III kw. Wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach biurowych poza Warszawą przekroczyła 1 mld euro, co jest historycznie najlepszym wynikiem, wynika z danych JLL. Łącznie ze stolicą biurowe transakcje inwestycyjne na koniec III kwartału wyniosły tyle, ile w całym 2018 roku (ok. 2,8 mld euro), a rynek szykuje się na rekord - ponad 3,5 mld euro.

"Po raz pierwszy w historii transakcje inwestycyjne na biurowych rynkach regionalnych przekroczyły poziom miliarda euro. Najlepszy wynik zanotował Kraków, gdzie inwestycje osiągnęły wartość 314 mln euro. Na podium znalazł się również Wrocław - z 221 mln euro i Trójmiasto - 109 mln euro. Tak znakomite rezultaty potwierdzają bardzo duże zainteresowanie inwestorów rynkami biurowymi poza Warszawą oraz mocną kondycję sektora nie tylko w stolicy kraju" - powiedział dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych JLL
Tomasz Puch, cytowany w komunikacie.

Do tej pory inwestorzy dokonali 48 transakcji biurowych (dla porównania, w całym 2018 roku było ich 44), z czego najwięcej na rynku warszawskim. Wartość inwestycji w stolicy na koniec III kw. tego roku wyniosła natomiast 1,7 mld euro, podano również.

"Biorąc pod uwagę wartość transakcji biurowych, które aktualnie znajdują się na różnych etapach zaawansowania, prognozujemy, że cały 2019 zamknie się w Polsce rekordowym wynikiem ponad 3,5 mld euro - łącznie w Warszawie i poza nią. Takim rezultatom sprzyja wzrost gospodarczy, ciekawy wybór produktów inwestycyjnych oraz popyt ze strony najemców, którzy od początku roku zawarli w całej Polsce umowy na aż 1,2 mln m2" - dodał Puch.

Wśród najważniejszych transakcji sfinalizowanych do tej pory znalazła się sprzedaż Warsaw Spire Tower przez Ghelamco Group i Madison International do Immofinanz za 386 mln euro; warszawskiego West Station (I+II) przez JV HB Reavis & PKP do singapurskiego inwestora Mapletree za ok. 190 mln euro; przejęcie 70% udziałów w regionalnym portfolio biurowym EPP (Malta Office Park w Poznaniu, Symetris Business Park I&II w Łodzi, O3 Business Park I&II w Krakowie) przez Henderson Park; sprzedaż Warsaw Trade Tower przez Akron do Globalworth za ok. 133 mln euro; oraz budynku Ethos w Warszawie, który został zakupiony przez Credit Suisse Asset Management od Kulczyk Silverstein Properties za ok. 115 mln euro, przypomniano.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
KRUK SA, Piotr Krupa - Prezes Zarządu, #330 ZE SPÓŁEK   Inwestorzy.TV z wizytą w Elektrowni Kozienice
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie