Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


Letni apartament sposobem na biznes

13.06.2018 12:55  Nieruchomości
Letni apartament sposobem na biznes Wiele osób decydując się na inwestycje w nieruchomości często kupuje lokale pod kątem najmu długoterminowego. Uważają, że tak jest łatwiej, gdyż nie ma problemu z ich zarządzaniem i przygotowaniem dla najemcy. Tymczasem to nieruchomości wakacyjne przynoszą największy zysk, a do tego można oddać je w zarząd wykwalifikowanym podmiotom.

Szczególnie w ostatnich latach wczasy nad Bałtykiem zyskały na popularności. Wraz z nimi wzrasta zainteresowanie zakupem apartamentów nad morzem. Nie tylko na własne potrzeby ale i pod kątem inwestycji.

Bezpieczna przystań dla Ciebie i kapitału

Niskie stopy procentowe sprawiają, że coraz częściej Polacy poszukują alternatywnych form lokowania kapitału, gdzie sam kapitał jest bezpieczny, a przychody będą wyższe niż odsetki z lokat. O ile samo ulokowanie nadwyżek kapitału  w nieruchomości jest powszechnie znane, o tyle apartamenty dedykowane do najmu wakacyjnego w oczach klientów są często nowością. – Jesteśmy firmą deweloperską, która realizuje inwestycje mieszkaniowe w stolicach trzech województw. Do tego budujemy osiedla z budynkami apartamentowymi nad polskim morzem. Wielu naszych klientów zaczynało od zakupu nieruchomości pod najem na cele mieszkaniowe, by później rozpocząć lokowanie swojego kapitału w nadmorskie apartamenty w kompleksie Porta Mare w Dziwnówku. Przekonał ich do tego rachunek ekonomiczny – mówi Monika Golec z firmy Budnex. – W wysokim sezonie z wynajmu lokalu dla czterech osób można uzyskać co najmniej 400 zł dziennie. Zakładając, że apartament wynajmujemy tylko przez 60 dni w roku, nasz przychód z takiej nieruchomości wyniesie 24 tys. zł. W dwa miesiące zarobimy więc tyle ile na mieszkaniu wynajmowanym w mieście przez rok. – dodaje. Warto jednak pamiętać, że nieruchomości takie często wynajmowane są również  podczas świąt i długich weekendów, co stanowi dodatkowy zysk dla właściciela. Nie można jednak zapominać o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie. Z takiego apartamentu możemy korzystać w każdym wolnym terminie, spędzając urlop w miejscu, które nam odpowiada i w standardzie, do którego sami doprowadziliśmy apartament. 

Zdalnie wykończ i zarządzaj

Sceptycy wyjdą z założenia, że samo urządzenie takiego apartamentem na odległość jest dość karkołomne. Jednak i tutaj można wykorzystać sprawdzone rozwiązania. – Doświadczenie pokazuje nam, że klienci najchętniej scedowaliby na dewelopera wykończenie nadmorskiego apartamentu pod klucz. Oferowanie im jednak różnych wariantów wykończenia nie zawsze się sprawdza. By sprostać ich oczekiwaniom współpracujemy z firmami, które zajmują się pracami wykończeniowymi. Kontaktujemy więc sprawdzonych wykonawców z posiadaczami nowych apartamentów.

Dodatkowo dzięki Złotej Karcie Budnex nasi klienci mogą korzystać z licznych rabatów w sklepach z materiałami budowlanymi i wnętrzarskimi, tak by stworzyć apartament o jakim marzą. – mówi Monika Golec z firmy Budnex. Kolejny krok to wynajem takiej nieruchomości. O ile samo przekazanie kluczy może być najmniejszym problemem, o tyle utrzymanie apartamentu w czystości czy wykonywanie drobnych napraw może być kłopotliwe. Na szczęście zarządzanie takim apartamentem możemy za odpowiednią kwotę scedować na firmę, która się w tym specjalizuje.

– Klienci, którzy kupują apartamenty w celach zarobkowych najczęściej oddają je nam w najem. Dzięki temu wszystko jest pod kontrolą, a ich nieruchomość utrzymana jest w należytym standardzie. Rozwiązanie takie pozwala również, na znacznie efektywniejszy najem takiego apartamentu. Koszt tej usługi stanowią około 20 proc. kwoty uzyskiwanej z najmu – mówi Andrzej Łukomski, prezes Porta Mare. W zakres usług, które świadczy firma zarządzająca wchodzi między innymi sprzątanie, wymiana pościeli, czy znalezienie najemców.

Podejmując decyzję o zakupie nadmorskiej nieruchomości prócz atrakcyjnej lokalizacji warto wybrać również sprawdzonego dewelopera jak i zarządcę takiego apartamentu. Od tego zależeć będą bowiem nasze zyski i łatwość obsługi takiej nieruchomości na odległość.


Budnex


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie