Mieszkania z najwyższej półki wracają na rynek

24.05.2012 11:43  Nieruchomości
Mieszkania z najwyższej półki wracają na rynek Po mimo trwających już od kilka lat zawirowań finansowych na świecie, które odbiły się wyraźnym echem również na polskiej gospodarce, na przestrzeni kilku ostatnich kwartałów deweloperzy zaczęli stopniowo wracać do projektów z najwyższej półki.

Od początku 2011 r. powracają oni do zarzuconych wcześniej na czas kryzysu inwestycji o charakterze apartamentowym, zwłaszcza do tych umiejscowionych w najlepszych miejskich lokalizacjach.

Należy zaznaczyć, że Warszawa zostawia daleko w tyle pozostałe główne miasta, jeśli chodzi o ceny najdroższych mieszkań. Pod koniec marca na stołecznym rynku pierwotnym można było znaleźć jednostki mieszkalne o cenie przekraczającej nawet 8 milionów złotych. Pod względem ceny oraz ilości drogich lokali mieszkalnych w stolicy zdecydowanie wyróżnia się inwestycja Złota 44. W Krakowie najwyższe oferty za apartament z pierwszej ręki opiewały na około 6,5 milionów złotych. Z kolei we Wrocławiu właścicielem najdroższego lokalu można było zostać za ponad 3 mln zł.

Trzeba jednak zaznaczyć, że na wymienione przypadki w każdym z miast składały się pojedyncze oferty. Warto jednak zaznaczyć, że we wspomnianych trzech miastach znajduje się relatywnie duża oferta mieszkań z nieco niższej półki. Osoby poszukujące lokalu mieszkalnego w przedziale cenowym od 2 do 3 milionów złotych mogą już przebierać w ofertach.

Klienci, którzy są gotowi przeznaczyć tak duże kwoty na zakup lokalu mieszkalnego, wymagają jednak w zamian wyjątkowych rozwiązań. Oprócz samego wysokiego standardu, najwyższej klasy materiałów, dbałości o szczegóły bardzo istotne jest usytuowanie projektu. Chodzi tutaj zarówno o centralną lokalizację, która zapewnia dobre połączenia komunikacyjne oraz jednocześnie o dogodne otoczenie obiektów zawierających lokale z najwyższej półki, które winno przekładać się na kameralny, wyjątkowy charakter takich budynków.

W związku z tym najwięcej tego typu lokali oferowanych jest w głównych, centralnych dzielnicach, jak warszawskie Śródmieście oraz Stare Miasto w Krakowie i Wrocławiu. Jednak dzisiaj chcąc zachęcić nabywców deweloperzy poza wyjątkowym usytuowaniem muszą zaoferować również inne udogodnienia. Przykładem może być coraz częściej spotykana stała obecność w budynku tzw. concierge, a więc osoby łączącej funkcje recepcjonisty, kamerdynera, doradcy i sekretarza. Jeszcze kilka lat temu taką osobę można było spotkać tylko w najdroższych obiektach, obecnie staje się to już powoli normą nawet w projektach o tylko podwyższonym standardzie.


EMMERSON S.A.

ni


Notowania EMMERSON
Notowania EMMERSON-PDA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie