Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Nieruchomości


Nieruchomości: 10 wartych uwagi wydarzeń w 2015 roku

15.01.2016 13:07  Nieruchomości
Nieruchomości: 10 wartych uwagi wydarzeń w 2015 roku Wydarzenia związane z branżą nieruchomości cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony osób zawodowo działających na rynku, jak również tych zainteresowanych kupnem i wynajmem nieruchomości. Poniżej przedstawiamy listę 10 wartych uwagi targów, szkoleń, spotkań oraz akcji branżowych, które odbyły się w 2015 roku.

Styczeń to dobry czas na podsumowanie wydarzeń rynku nieruchomości, w których w ubiegłym roku mogły uczestniczyć osoby zainteresowane tą branżą.  Oto lista najciekawszych i najważniejszych wydarzeń w 2015 roku. Wydarzenia zostały przedstawione w kolejności chronologicznej.

1 Ogólnopolska akcja „Drzwi otwarte”

Polska Federacja Rynku Nieruchomości po raz kolejny zorganizowała akcję „Drzwi Otwarte”, podczas której chętni mogli skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących sprzedaży lub kupna nieruchomości. Doradzali im wykwalifikowani pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Akcja po raz pierwszy została zorganizowana w 2012 roku, a w ubiegłoroczną edycję, która odbyła się 30 marca (Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami) zaangażowało się aż 200 biur nieruchomości na terenie całej Polski.

2 Szkolenie dla branży nieruchomości RE/MAX Polska

W ubiegłym roku Polskę dwukrotnie odwiedził światowej sławy trener Gil Li-ran. Jest on dyrektorem Israel Real Estate School oraz międzynarodowym szkoleniowcem branży nieruchomości z Izraela. Trener do tej pory przeszkolił blisko 3000 agentów nieruchomości na całym świecie. Gil Li-ran zgodził się przyjechać do Polski na specjalne zaproszenie RE/MAX Polska. Pierwsze szkolenie w ubiegłym roku odbyło się w dniach 15-16 kwietnia i dotyczyło m.in. technik pozwalających kontrolować proces pozyskiwania nowych klientów, umowach z klauzulą wyłączności, współpracy, czy też metody radzenia sobie z obiekcjami. Natomiast temat drugiego szkolenia brzmiał: „Moc zaangażowania i ambicji - wznieś się na wyższy poziom”. Zostało ono zorganizowane w dniach 1-2 grudnia i odbyło się w Katowicach oraz w Warszawie.

Gil Li-ran uczył podczas jego trwania w jaki sposób przezwyciężyć codzienne trudności, jak radzić sobie z porażką, strachem i kryzysami, a także wytypował trzy filary udanego biznesu w branży nieruchomości – filar marketingu, sprzedaży i nastawienia. W tym szkoleniu wzięło udział 120 osób, które aktywnie są związane z branżą nieruchomości.

3 XX Kongres PFRN

W dniach 22-23 maja odbyły się już dwudzieste, jubileuszowe obrady Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Jest to najstarsza w kraju organizacja zawodowa skupiająca pośredników i zarządców nieruchomości. W tym spotkaniu uczestniczyło wielu zagranicznych gości oraz przedstawicieli polskiej branży nieruchomości. XX Kongres PFRN był dobrą okazją do podsumowania ostatnich dwudziestu lat na rynku, a także omówienia możliwości i wyzwań jakie stoją przed branżą.

4 Facility & Property Management – nowoczesne zarządzanie nieruchomością

W 2015 roku odbyła się siódma edycja konferencji „Facility & Property Management - bezpieczna i oszczędna nieruchomość ”. Wydarzenie miało miejsce 27 sierpnia w Warszawie. Udział w konferencji był bezpłatny i przyciągnął osoby zarządzające branżą nieruchomości, facility i property menadżerów, deweloperów, właścicieli nieruchomości i architektów.

5 Warszawa Business Run

Ten bieg nie dotyczy tylko branży nieruchomości, ale jest pośrednio z nią związany. Jest to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Uczestnicy biegu wspierają działania Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. To część ogólnopolskiej imprezy - Poland Business Run, która odbywa się jednocześnie w różnych miastach Polski. Część organizatorów powiązana jest z branżą nieruchomości, a co ważniejsze to wydarzenie pozwala na integrację całego środowiska biznesowego w Polsce. Bieg odbył się 6 września 2015 roku.

6 Property Forum

To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży nieruchomości w Polsce i jednocześnie okazja do spotkania najlepszych ekspertów i przedstawicieli wiodących firm działających na rynku nieruchomości. Ubiegłoroczna edycja umożliwiła debatę na temat obecnej sytuacji w branży oraz trendów panujących na rynku. Częścią Property Forum była Gala, podczas której rozdano nagrody Prime Property Prize 2015. Są one przyznawane firmom, które w minionym roku odegrały kluczową rolę na rynku nieruchomości komercyjnych oraz osobom, których działania przyczyniły się do rozwoju całej branży nieruchomości. Wydarzenie odbyło się w dniach 28-29 września.

7 Dni Dewelopera

We Wrocławiu w dniach 6-7 października 2015 roku odbyło się jedno z najciekawszych wydarzeń branżowych w Polsce. Podczas konferencji można było wysłuchać debat w gronie specjalistów zajmujących się: rynkiem nieruchomości, finansów, budownictwem i architekturą. Debata skupiła się w głównej mierze na czynnikach wpływających na postęp w rozbudowie miast oraz kierunkach ich rozwoju.

8 Targi „Nowy dom, nowe mieszkanie”

To wydarzenie zapewniło możliwość kompleksowego przeglądu oferty domów i mieszkań. Uczestnicy mogli także uzyskać informację o aktualnych warunkach kredytowych. Swoją ofertę prezentowali: deweloperzy, banki i pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Na Targach można było skorzystać z różnych promocji, ofert specjalnych i rabatów. Wydarzenie miało miejsce w dniach 10-11 października 2015 roku.

9 Warsztaty dla agentów i pośredników – recamp

W dniach 16-17 października odbyła się już 5. edycja warsztatów dla agentów i pośredników nieruchomości recamp. Wzięło w nich udział około 300 uczestników. Podczas wydarzenia zostały poruszone tematy związane z: rozwojem warsztatu sprzedażowego, współpracy, rynkiem pierwotnym i szansach z nim związanych. W ramach 5. edycji odbyło się 48 warsztatów i prelekcji do wyboru w 8 równoległych ścieżkach tematycznych. Początkowo wydarzenie miało formę luźnego spotkania, w czasie którego każdy mógł wyrazić swoją opinię i podzielić się swoim doświadczeniem – dzięki popularności tego wydarzenia postanowiono stworzyć kolejne edycje, które cieszą się coraz większą popularnością. Wśród prelegentów występują osoby związane z branżą nieruchomości, a w tym przedstawiciele RE/MAX Polska.

10 Eurobuild Awards

Nagrody przyznawane firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem Eurobuild Awards 2015 było wyłonienie najlepszych firm oraz projektów zrealizowanych lub otwartych w 2015 roku. 3 grudnia odbyła się już 6. edycja tego wydarzenia. Uczestniczyli w nim przedstawiciele firm związanych z rynkiem nieruchomości komercyjnych. Nagrody przyznawane są w czterech głównych kategoriach: nagroda za całokształt osiągnięć, nagrody jury (rynku) – w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, nagrody najemców oraz nagrody publiczności.RE/MAX Polska


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • W bieżącym roku też nie zabraknie wydarzeń godnych uwagi, niebawem targi mieszkaniowe, obecnie dni otwarte osiedla Bliska Wola, dla zainteresowanych ciekawymi mieszkaniami idealny moment na zapoznanie się z ofertą.

    ~misty   (23 stycznia 2016 o 18:41)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie