Nowe mieszkania w Warszawie. Bemowo warte Twojej uwagi

20.07.2015 12:46  Nieruchomości
Dla tych, którzy planują zakup mieszkania Bemowo jest wartą rozważenia lokalizacją. Mieszkanie na Bemowie to życie z daleka od zatłoczonego centrum, a jednocześnie dobry dojazd w każdy rejon Warszawy. W przyszłości będzie jeszcze lepiej: wkrótce pojawią się tu stacje metra.

Szukającym mieszkania na sprzedaż Bemowo kojarzy się często z peryferiami miasta. Niesłusznie. Jest to rosnąca i coraz lepiej skomunikowana z centrum dzielnica stolicy. Powstają kolejne, szersze ulice, pojawiają się nowe mieszkania – Warszawa Bemowo ma coraz więcej mieszkańców, sklepów i firm usługowych.

Szukasz mieszkania? Bemowo to świetny wybór

Jeśli chcesz kupić mieszkanie Bemowo jest warte rozważenia z następujących powodów:

- Świetne połączenie tramwajowe z centrum. Bez stania w korkach, w przewidywalnym czasie możesz dojechać tramwajem zarówno prosto do Placu Bankowego jak i do ronda Dmowskiego pod Pałacem Kultury, a dalej do skrzyżowania Al. Jerozolimskich i Nowego Światu.

- Błyskawiczny wyjazd z miasta: z Bemowa można wjechać na trasę E67 a z niej wyjechać ze stolicy w stronę Białegostoku lub w kilka chwil znaleźć się na autostradzie A2 w kierunku Poznania.

- Wiele terenów zielonych w pobliżu – m.in. Lasek na Kole i Fort Bema, a zaraz za granicami miasta Puszcza Kampinoska.

- Dobra inwestycja: warto wybrać Bemowo, mieszkania będą tu wkrótce drożeć w związku z planowaną budową stacji metra. Niedługo dojazd do centrum będzie zajmował nie więcej niż 15 minut.

Metro nadjeżdża na Bemowo

Koncepcji budowy kolejnych linii metra było do tej pory wiele. Tak naprawdę podziemna kolejka przydałaby się w każdej dzielnicy Warszawy. Jak do tej pory wygrywa i jest realizowany bardzo logiczny model krzyżowy – połączenia wschodu z zachodem miasta i północy z południem. To ważna wiadomość dla szukających mieszkania na sprzedaż: Warszawa Bemowo jako dzielnica leżąca na zachodnim krańcu miasta zostało włączone w ten schemat i to właśnie tu znajdą się stacje drugiej nitki metra. Do roku 2020 powstaną dwie stacje: Ulrychów przy centrum Wola Park i Powstańców Śląskich. Później planowane są jeszcze stacja Chrzanów i Mory, przy ul. Połczyńskiej. Przy metrze zawsze drożeją nowe mieszkania. Bemowo nie będzie na pewno wyjątkiem. Stało się tak i na Bielanach, i na Ursynowie, gdzie dziś cena metra kwadratowego bije stołeczne rekordy. Trzeba tam zapłacić często 11 lub 12 tys. za metr powierzchni w budynkach zlokalizowanych na nowych osiedlach niedaleko stacji kolejki. Dlatego dla osób, które po prostu chcą zarobić inwestując w nowe mieszkania Warszawa Bemowo może stać się wkrótce „ziemią obiecaną”, tak jak kiedyś Białołęka. Ludzie, którzy nabyli mieszkania na północy miasta w latach 2003-2004, mogli je sprzedaż po 3-4 latach po cenie o 100% wyższej.
Wschód czy zachód?

Do najważniejszych kryteriów przy wyborze nowego mieszkania w mieście należą na ogół: możliwości szybkiego dojazdu do centrum, dostępność infrastruktury, takiej jak sklepy, przedszkola, szkoły i szpitale, a także tereny zielone. Warto zwrócić uwagę, że jadąc do centrum miasta z Bemowa, w przeciwieństwie do podróży ze wschodniej części stolicy nie trzeba przejeżdżać przez  mosty, które są zawsze „wąskim gardłem” w miejskim systemie komunikacji. Dlatego, jeśli dla kogoś dobry dojazd do centrum jest najważniejszym kryterium wyboru mieszkania, Bemowo to dzielnica dla niego.

Na Bemowie rozbudowywane są obecnie szkoły i przedszkola – to konieczne ponieważ w tej dzielnicy osiedla się coraz więcej młodych ludzi. Modernizowane są też place zabaw i boiska sportowe. Jeśli zatem kogoś interesuje dłuższe związanie się z tą dzielnicą, a nie tylko przejściowe mieszkanie, Bemowo to także dobry wybór.

Bemowo to dzielnica na obrzeżach miasta, która jest coraz bliżej centrum. Można tam także w pobliżu znaleźć wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania, zarówno żyjąc w pojedynkę, jak i z większą rodziną. Dlatego szukając mieszkania, warto rozważyć tę lokalizację.

Jakie inwestycje są realizowane na Bemowie?

Do jednych z najciekawszych inwestycji w ostatnim czasie na Bemowie możemy zaliczyć inwestycje trzech deweloperów:

DOR Group - nowe mieszkania Bemowo Park

Sawa Bemowo Apartments - sawabemowo.pl

Nowe Bemowo - nowebemowo.pl

Oczywiście zachęcamy również do intensywnego poszukiwania swojego własnego mieszkania na rynku wtórnym, np. na gratce. • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Na Wawrze powstaje nowa inwestycja Miasteczko Wawer, bardzo piekna okolica, nowe eleganckie mieszkania z widokiem na las, sporo osób marzy o takich warunkach kiedy mozna jednocześnie mieszkać w stolicy i być blisko natury

  ~Miasteczko Wawer   (24 stycznia 2017 o 21:11)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Akacjowa Aleja, w Radzyminie, tam macie wszystko do ogarnięcia. Pod miastem te warunki są o wiele lepsze, żyje się w mniejszych kosztach, nie spłaca się raty z kosmosu. Nie sądzicie, że to znacznie lepsze rozwiązanie? Ogólnie wiele się pod tym względem zmieniło. Ludzie już nie chcą życia opierającego się na pracy na ratę kredytu.

  ~poptel   (5 stycznia 2017 o 09:37)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie