Nowoczesne mieszkania na parterze

27.04.2016 10:17  Nieruchomości
Nowoczesne mieszkania na parterze Mieszkania parterowe w nowym budownictwie wyglądają  dziś zupełnie inaczej niż w starym. Wśród ich niewątpliwych zalet są samodzielne ogródki, większe tarasy, a także niższe ceny za m2.

Do niedawna stereotypy związane z mieszkaniami parterowymi zniechęcały potencjalnych klientów do wyboru najniższej kondygnacji. Hałas, zimno, czy kwestie związane z  bezpieczeństwem to główne obawy nabywców. Obecnie przy powstawaniu nowoczesnych inwestycji stosuje się odpowiednią izolację cieplną.

Deweloperzy  z renomą dbają by kwestia większego wychłodzenia mieszkań na parterze, szczególnie dotycząca podłogi, nie stanowiła problemu. W nowych mieszkaniach większy nacisk kładzie się też na wyciszenie pomieszczeń. Podobnie jest z kwestią bezpieczeństwa. Mało estetyczne kraty w oknach odeszły już do lamusa. Dziś parterowe mieszkania wyposażone są w rozwiązania antywłamaniowe, takie jak rolety zewnętrzne, czy odpowiednie drzwi. Na nowych osiedlach montowany jest również monitoring podnoszący bezpieczeństwo inwestycji. Mieszkania usytuowane na parterach cieszą się większą popularnością w rejonach z niską zabudową, spokojnych okolicach oraz w otoczeniu terenów zielonych i rekreacyjnych.

– W celu zapewnienia mieszkańcom komfortu i bezpieczeństwa wszystkie nasze parterowe mieszkania wyposażone są w rolety zewnętrzne. Dodatkowo nasze inwestycje zlokalizowane są na osiedlach zamkniętych w spokojnej i zielonej okolicy. – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej.

– W przypadku nieruchomości w naszej flagowej inwestycji na os. Batorego 41A niewątpliwym atutem mieszkań parterowych jest własny ogródek lub duży taras. Własne powierzchnie dodatkowe, szczególnie w przypadku mniejszych nieruchomości podwyższają znacząco komfort życia ich mieszkańców. – dodaje wiceprezes Taflińska.

Obiegowe opinie głoszące, że mieszkania na parterach są mniej atrakcyjne w porównaniu z tymi zlokalizowanymi na piętrach okazują się w wielu przypadkach nieprawdziwe. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę nieruchomości w nowym budownictwie. Tym bardziej, że ich atrakcyjność w stosunku do mieszkań na wyższych kondygnacjach podnosi niższa, nawet o 5% cena. Jednak i to się zmienia.

– Do niedawna rzeczywiście parterowe mieszkania można było kupić taniej – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz. – Coraz częściej jednak, gdy lokale posiadają przynależny ogródek lub taras, to sprzedają się w pierwszej kolejności. Trend ten w przyszłości spowoduje wyrównanie cen mieszkań na kondygnacjach – dodaje Taflińska.

Dodatkowa przestrzeń na wypoczynek, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, ma ogromne znaczenie szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi lub osób starszych, którym trudno jest spędzać czas na świeżym powietrzu wychodząc gdzieś dalej. We własnym ogródku czy na tarasie mogą bezpiecznie i wygodnie spędzać czas. Warto więc przeszukać oferty deweloperskie i znaleźć wymarzone mieszkanie z ogródkiem w atrakcyjniej cenie.


Agencja Inwestycyjna


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Na osiedlu Nowe Tysiąclecie takie atrakcyjne mieszkania z ogródkiem są , mam nadzieję że w kolejnych etapach osiedla też będą takie rozwiązania.

    ~tina   (28 kwietnia 2016 o 09:35)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie