Odnowione z drugiej ręki

23.04.2018 10:54  Nieruchomości
Odnowione z drugiej ręki
Zakup mieszkania na rynku wtórnym często wiąże się z przeprowadzeniem chociażby kosmetycznych prac remontowych lub odświeżających. Osoby, które nie mają na to czasu i ochoty powinny skupić się na poszukiwaniu lokali po generalnym remoncie.

Odnowione lokale cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż wnętrza noszące ślady użytkowania, dlatego też coraz więcej właścicieli mieszkań przed sprzedażą przeprowadza generalne remonty. Świeżo pomalowane ściany, wycyklinowany parkiet czy nowe meble bardzo ładnie się prezentują i stwarzają szansę na dużo szybszą sprzedaż. Głównym powodem jest niechęć potencjalnych nabywców do przeprowadzania remontu. Wielu z nich nauczonych doświadczeniami z przeszłości poszukuje nieruchomości, które nie wymagają żadnych dodatkowych prac.
 
Tego rodzaju mieszkania naturalnie są droższe w porównaniu z lokalami do remontu, z reguły od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Wszystko zależy od zakresu prac oraz standardu wykończenia i wyposażenia. Zdaniem eksperta z serwisu Otodom.pl, właściciel przeprowadzający remont w mieszkaniu, które ma być przeznaczone na sprzedaż, nie powinien realizować wyszukanych projektów.
 
- Dla sprzedającego jest to pewne ryzyko, ponieważ nie każdemu może się spodobać styl lub standard wykończenia lokalu. Najlepszą decyzją jest odnowienie mieszkania w neutralnym stylu, który zwróci uwagę większej liczby potencjalnych nabywców.  – Radzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.
 
Warto postawić na jasne kolory oraz minimalizm. Wyposażenie powinno zawierać meble pierwszej potrzeby, które mogą zostać w późniejszym czasie uzupełnione przez kolejnych właścicieli o nowe elementy.
 
Przykładowe oferty sprzedaży wyremontowanych mieszkań 

Lokalizacja

Powierzchnia

Liczba pokoi

Cena

Warszawa, Mokotów

52,5 mkw

3

596 000 zł

Kraków, Podgórze

32,5 mkw

2

395 000 zł

Wrocław, Krzyki

49 mkw

2

389 000 zł

Zielona Góra, Centrum

60,59 mkw

4

362 900 zł

Toruń, Szuwarów

36,5 mkw

2

279 000 zł

Bielsko-Biała

52,40 mkw

4

259 000 zł


Źródło: Otodom.pl
 
Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie