Warszawa: W Śródmieściu ponad dwa razy drożej niż w Wesołej

01.02.2019 12:07  Nieruchomości
Warszawa: W Śródmieściu ponad dwa razy drożej niż w Wesołej 9 931 zł za metr kwadratowy - tyle, jak wynika z danych Nowodworski Estates, wyniosła na początku lutego średnia cena ofertowa używanych mieszkań w Warszawie. Tradycyjnie  najdrożej było w Śródmieściu. Najmniej za mieszkanie zapłacić trzeba w Wesołej i jest to średnio ponad dwa razy mniej niż w najdroższej dzielnicy stolicy. 

Najwięcej na mieszkanie trzeba wydać w Śródmieściu - średnio za metr kwadratowy trzeba tam zapłacić 16147 zł. Drugą najdroższą dzielnicą w Warszawie na początku lutego jest Żoliborz, ale różnica w cenach jest spora - w porównaniu do Śródmieścia to “tylko” średnio 12 131 zł za metr kwadratowy. Podium zamyka Mokotów z ceną 12 233 za metr kwadratowy.

Zobacz także: Polacy polują na nieruchomości w górach (zwłaszcza w ferie)

Powyżej 10 tys. zł za m2 trzeba wydać jeszcze na Woli (11 039 zł) i Ochocie (10 998 zł). Na Bielanach jest nieco taniej - średnio 9743 zł/m2, Ursynowie (9519 zł) i na Pradze - 9447 zł za metr kwadratowy używanego mieszkania. Dalej jest Bemowo  (8778 zł), Targówek (8552 zł) Włochy (8392 zł), Ursus (8122 zł) i Białołęka (7190 zł). Najtaniej w zestawieniu biura nieruchomości Nowodworski Estates wypadła Wesoła z ceną 6752 zł za metr kwadratowy. . Komentarz: Żoliborz wchodzi na salony

Śródmieście tradycyjnie jest najdroższą dzielnicą Warszawy oczywiście ze względu na położenie, bogatą infrastrukturę, niecodzienne mieszkania oraz mnogość inwestycji deweloperskich, która wyróżniają się wysokim standardem. Dodatkowo średnie ceny w dzielnicy podbijają nieruchomości zlokalizowane w kamienicach. Takie mieszkania kosztują często nie mniej niż te zlokalizowane w nowych projektach deweloperskich. Warto też zwrócić uwagę na pozycję Żoliborza. Ta dzielnica zyskuje coraz większy prestiż i uznanie w oczach mieszkańców stolicy. Na Żoliborzu buduje się dużo, ładnie i drogo. Na przeciwnym biegunie znajdują się dzielnice peryferyjne Warszawy: Wesoła oraz Białołęka. Pomimo dobrej infrastruktury, dużej ilości zieleni na cenę wpływa długi dojazd do centrum miasta i konieczność stania w porannych korkach.

Zobacz także: To był ciekawy rok na rynku mieszkaniowym

Paweł Kowalski, dyrektor warszawskiego oddziału Nowodworski Estates 


Zobacz także inne materiały wideo:

#9 Śniadanie Inwestorów: Summa Linguae SA   Recesja na horyzoncie czy okazja inwestycyjna? Jaki portfel na czas niepewności?
 

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • No jasne że jest drożej ale warszawa to nie tylko centrum mnie udalo znalezc sie swietne mieszkanie na osiedlu stacja nowy ursus. bardzo fajna cena z niecierpliowsia czekam na odbior

  ~robert   (5 lutego o 22:10)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Ceny w sam raz dla złodziei okrdających na miliony Polskich podatników.

  ~Rabbar   (1 lutego o 20:24)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie