Inwestycja Angel Wings we Wrocławiu

25.09.2007 12:23  Nieruchomości
Inwestycja Angel Wings we Wrocławiu Młoda paryska pracownia architektoniczna Gottesman-Szmelcman Architecture Sarl, realizująca prestiżowe  projekty w wielu krajach Europy, wkracza do Wrocławia. Oprócz hotelu Hilton i hotelu-apartamentowca Spichlerz, firma wykonała dla inwestora - Wings Development projekt centrum apartamentowo - komercyjnego - Angel Wings, wkomponowanego w historyczny obszar Przedmieścia Oławskiego oraz zwyciężyła w konkursie na projekt kompleksowej przebudowy Placu Społecznego.Wykonawczym partnerem Gottesman-Szmelcman jest wrocławska pracownia Maćków.

Angel Wings we Wrocławiu

Projekt Angel Wings wpisuje się w szeroko zakrojone przez Wrocław plany rewitalizacji i przebudowy południowo wschodniej części miasta. Zespół apartamentowców, biur i sklepów na Przedmieściu Oławskim przyczyni się jej do odświeżenia i unowocześnienia.
- Oferta przewiduje około 128 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni apartamentowej i komercyjnej, oferowanej nabywcom w  stanie developerskim, a także trzech specjalnych standardach wykończenia (silver, gold, platinum). Liczymy na to, że atrakcyjna lokalizacja, malownicze nadbrzeże Oławy, w połączeniu z  nowoczesną  zabudową - przyciągną uwagę nie tylko wrocławskich nabywców - mówi Marcin Trzciński - sales manager w Wings Development.


O inwestycji
Koszt inwestycji wyniesie ponad miliard złotych. Na 9 kondygnacjach znajdzie się około 1200 mieszkań o powierzchni od  26 m2 do 151 m2, biura i sklepy oraz 1700 miejsc na wielopoziomowym parkingu podziemnym.
- Angel Wings przekroczy bariery zwartej zabudowy centrum, jak to ma miejsce w większości miast. Jedyne ograniczenia, jakie napotyka, to tafla rzeki Oławy i tafla nieba. Te naturalne ramy wypełnią budynki Angel Wings, pasaże, tereny zielone i 200 metrowa promenada nad rzeką Oławą. To zupełna nowość w podejściu do przestrzeni publicznej - zapowiada Zbigniew Maćków z partnerującej inwestycji pracowni architektonicznej Maćków.

W dalszych etapach inwestycji wyjątkowości Angel Wings dopełnią dwie strzeliste wieże, a hasło promujące inwestycję : "pomiędzy wodą a niebem"  nabierze pełni sensu.

Przestronna promenada wkomponuje się w ciąg planowanej przez miasto Wrocław budowy nabrzeża. Aż do Niskich Łąk będzie można przespacerować się wzdłuż rzeki, z czego 200- metrowy, ogólnodostępny odcinek przynależny Angel Wings, wybuduje inwestor kompleksu.
- Angel Wings to jedyne takie miejsce we Wrocławiu, gdzie wychodząc z pracy lub mieszkania schodzimy wprost nad rzekę i to  w samym centrum miasta - dodaje Marcin Trzciński z Wings Development.

Fasady budynków zostaną wykończone w innym stylu od ulicy Traugutta, a inaczej od rzeki oraz ulicy Walońskiej. Kompleks zabudowań, będzie obniżał się kaskadowo  w kierunku nabrzeża - Zależy nam aby nawiązać do klimatu sąsiadujących z Angel Wings XIX-wiecznych kamienic z jednej strony, z drugiej zaakcentować nowoczesność i dynamizm - tłumaczy Trzciński.

Trzymając się zasady - jak najwięcej przestrzeni - atrakcją dla przyszłych mieszkańców będą ogromne, dochodzące nawet do 200m2 tarasy, loggie, balkony i przeszklone wykusze.
To, co w większości developerskich ofert jest specjalną atrakcją, w Angel Wings przemyślane jest jako standard. Same cichobieżne windy, monitoring i antywłamaniowe drzwi nie zadowolą wymagających klientów. Wszystkie mieszkania zaopatrzone zostaną w klimatyzację, która będzie sterowana indywidualnie dla każdego pokoju. Do dyspozycji mieszkańców będzie basen, salony SPA i fitness.

Ceny powierzchni będą wahać się od 8,5 do 21 tyś złotych brutto za m2.
Sprzedaż lokali rozpocznie się w październiku bieżącego roku.
Termin realizacji I etapu wyznaczony został na IV kwartał 2009 roku.


Gottesman-Szmelcman Architecture Sarl

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie