Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Nieruchomości


Największe agencje nieruchomości w Warszawie

26.03.2008 13:45  Nieruchomości
Największe agencje nieruchomości w Warszawie Istniejąca od ponad 20 lat stołeczna firma Bracia Strzelczyk została uznana za najbardziej znaną agencję nieruchomości w Warszawie. Do pierwszej trójki weszły również Polanowscy Nieruchomości i AD Drągowski.

Globalni pośrednicy w obrocie nieruchomościami, którzy już jakiś czas temu wkroczyli na polski rynek, nie są tak popularni w naszym kraju, jak mniejsze, często rodzinne firmy. Ani Century 21, ani Coldwell Banker nie znalazły się w pierwszej 10. najbardziej popularnych biur nieruchomości w Warszawie.

Z raportu „Polski Rynek Mieszkaniowy 2007. Popyt i preferencje nabywców” opracowanego przez firmę Nowy Adres przy współpracy z Millward Brown SMG/KRC wynika, że agencja nieruchomości Bracia Strzelczyk jest najbardziej znanym pośrednikiem na stołecznym rynku.

Na drugim miejscu znalazła się kolejna rodzinna firma – Polanowscy Nieruchomości, która istnieje  od prawie 20 lat.
Trzecią pozycję wśród najpopularniejszych stołecznych pośredników nieruchomości ma AD Drągowski, która istnieje od 1984 r.

Czwarte miejsce w rankingu zajęła istniejąca od 1994 r. agencja Emmerson, która sukcesywnie rozwija sieć swoich biur w całym kraju.
Piąte miejsce przypadło firmie Krupa Nieruchomości, szóste – agencji Bracia Szczepańscy.
Siódme miejsce zajęła firma Ober Haus, który prowadzi działalność również na terenie krajów bałtyckich. Ósme miejsce przypadło ex aequo firmom – Agencja Kaczmarczyk i Metrohouse. Dziesiątkę najpopularniejszych biur pośredniczących w obrocie nieruchomościami zamyka Maxon Nieruchomości.

Agencje idą na giełdę

Rynek pośrednictwa nieruchomości w Polsce jest niezwykle konkurencyjny, dlatego agencje rozwijają sieć oddziałów i poza klasycznym pośrednictwem przygotowują również wyceny i analizy rynku nieruchomości. Agencje nieruchomości zaczęły również sięgać po kapitał z giełdy, który pozwoli na dalszy rozwój. Już w zeszłym roku kilka agencji nieruchomości w Polsce zapowiedziało plany debiutu na GPW albo NewConnect.

Jako pierwsza inwestorów postanowiła zainteresować agencja Północ Nieruchomości, która zadebiutowała na NewConnect w listopadzie ubiegłego roku. Północ Nieruchomości od razu zadeklarowała, że traktuje NewConnect jako przyczółek do GPW, na który może wkroczyć w ciągu dwóch lat.

Plany debiutu na GPW albo na NewConnect zapowiedziały również inne agencje, jak: Emmerson, Metrohouse czy AD Drągowski.

Ewa Bobowska
Inwestycje.pl

Notowania DRAGOWSKI
Notowania POLNOCNR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie