VII Edycja Projektu Real Estate Conference już 24 listopada!

10.11.2010 11:50  Nieruchomości
Jeśli interesujesz się rynkiem nieruchomości i chcesz dowiedzieć się więcej na temat potencjału inwestycyjnego Aglomeracji Warszawskiej ta konferencja jest specjalnie dla Ciebie.

Studenckie Koło Naukowe Inwestycji i Nieruchomości w Szkole Głównej Handlowej to  organizacja studencka skupiająca osoby wiążące swoją przyszłość z rynkiem nieruchomości. Naszą misją jest rozwijanie wiedzy i umiejętności dotyczących problematyki rynku nieruchomości wśród studentów warszawskich uczelni. Działalność studentów naszego Koła polega na uczestnictwie i organizacji licznych projektów naukowych i biznesowych, badań rynku, konferencji branżowych, szkoleń, warsztatów, spotkań ze specjalistami czy wizytacji nieruchomości.  
 

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której mogą Państwo znaleźć szczegółowe informacje na temat naszych projektów: www.sgh.waw.pl/skniin.

W tym roku już po raz siódmy SKNIN organizuje konferencję z cyklu Real Estate Conference. Odbędzie się ona 24 listopada (środa) 2010 r., a jej tematem jest "Potencjał Inwestycyjny Aglomeracji Warszawskiej". Wykłady będą dotyczyły wielu m.in. społecznych i ekonomicznych aspektów mieszkania w centrum Warszawy i na przedmieściach, strategii czołowych deweloperów czy też kierunków rozwoju rynku nieruchomości w Warszawie. Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania: czy rewolucja systemu drogowego stanie się szansą dla rozwoju Aglomeracji oraz czym różni się Aglomeracja Warszawska od innych Aglomeracji Europejskich? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy mogli usłyszeć od przedstawicieli czołowych firm doradztwa inwestycyjnego i finansowego, twórców raportów rynkowych, deweloperów, agentów pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz przedstawicieli jednostek władz publicznych i transportu miejskiego.
 

Konferencja będzie podzielona na dwa bloki tematyczne, z których pierwszy jest poświęcony tematyce urbanistycznej , a drugi projektowo-realizacyjnej. Honorowy patronat nad projektem objął prof. dr hab. Marek Bryx, prorektor Szkoły Głównej Handlowej oraz Kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości, który dokona uroczystego otwarcia wydarzenia.

Tematy paneli konferencyjnych:
1.      Potencjał rozwoju vs. czynniki ryzyka.
Zdefiniowanie obszaru Aglomeracji Warszawskiej. Określenie aktualnych i przyszłych kierunków rozwoju. Aglomeracja Warszawska vs. Aglomeracje Europejskie. Perełki Aglomeracji Warszawskiej. Lokalizacje przewartościowane oraz o największym potencjale. Bariery ekspansji.
2.     Analiza wybranych segmentów rynku nieruchomości Aglomeracji.
Struktura rynku - atrakcyjność dzielnic, miejscowości, segmentacja. Czynniki kształtujące popyt i podaż. Charakterystyka, nasycenie inwestycyjne danych segmentów i rejonów. Mapy inwestycji. Obecne i przyszłe trendy na rynku. Luksusowe oblicze Warszawy i Aglomeracji. Rynek gruntów inwestycyjnych.
3.     Nowoczesna komunikacja szansą rozwoju Aglomeracji.
Rozwój dróg i sieci transportowej. Nowoczesna komunikacja szansą rozwoju Aglomeracji - koncepcje i rozwiązania. Rewolucja systemu drogowego = Rewolucja na rynku nieruchomości? Rola inwestycji publicznych oraz projekty drogowe EURO 2012.
4.     Społeczne i ekonomiczne aspekty mieszkania w Centrum Warszawy oraz na przedmieściach.
Kawalerka w centrum czy dom na przedmieściach? Moda na dom na obrzeżach metropolii. Czy warto zamienić mieszkanie na dom? Kto i dlaczego wyprowadza się z Warszawy. Modne lokalizacje.
5.     Strategie czołowych deweloperów oraz prezentacja wyróżniających się projektów inwestycyjnych.
 
Konferencja podzielona została na dwa bloki tematyczne, z których pierwszy poświęcony jest problematyce urbanistycznej, a drugi projektowo-realizacyjnej. Honorowy patronat nad projektem objął prof. dr hab. Marek Bryx, prorektor Szkoły Głównej Handlowej oraz kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości, który dokona uroczystego otwarcia wydarzenia.

Przewidywany plan przedstawia się następująco:
Blok I:
9.50 – 10.00 powitanie uczestników spotkania i uroczyste otwarcie
10.00 – 13.20 wykłady prelegentów
13.20 – 13.30 podsumowanie pierwszej części konferencji
13.30 – 14.00 przerwa na kawę i poczęstunek lunchowy
Blok II:
14.00 – 16.30 wykłady prelegentów
16.30 – 17.00 dyskusja podsumowująca konferencję
17.00 – zakończenie konferencji i pożegnanie gości

Zapraszamy 24 listopada do Gmachu Głównego SGH, sala 152G, al. Niepodległości 162, Warszawa
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres e-mail: realestateconference2010@gmail.comas
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes