Nowy fundusz założony przez WDM i Totmes Finance

06.10.2009 10:49  Nowości inwestycyjne
Black Pearl Capital S.A. – nowy fundusz inwestycyjny założony wspólnie przez Privilege Capital Management S.A. (grupa WDM) i Totmes Finance S.A. (grupa Totmes) – otrzyma na starcie trzy miliony złotych na inwestycje. Środki te zainwestuje w 6-10 spółek, które w ciągu 12 miesięcy debiutować będą na warszawskiej giełdzie. Międzyczasie dodatkowy kapitał z rynku publicznego pozyska również sam fundusz. Jego emisja akcji planowana jest na 2010 rok.

„Powstanie Black Pearl Capital SA to kolejny krok w rozwoju współpracy między WDM a Totmesem. Sądząc po dotychczasowych doświadczeniach, ta współpraca będzie się z czasem coraz bardziej zacieśniać. Co do funduszu, mamy już wyselekcjonowanych 6 spółek, w które zainwestuje środki. To firmy z branż. W ciągu kilku miesięcy przeprowadzimy też emisję nowych akcji, aby pozyskać kolejne środki na inwestycje.” - mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

Grupa TOTMES
jest zaangażowana kapitałowo w ponad 30 spółek, w większości spółek niepublicznych. Są to m.in. Gymnasion S.A., Eurosnack S.A., ZEUS S.A., Sco-Pak Sp. z o.o. Zainwestowała w swoje projekty ponad 80 mln złotych. Emisje prywatne i publiczne, pierwotne i wtórne, tych spółek obsługiwać będzie grupa WDM.

- „Przyjętliśmy założenie, że Black Pearl Capital inwestował będzie w nowe projekty, tj takie które dotychczas nie znajdowały się w portfelu inwestycyjnym WDM czy Totmesa. Natomiast spółki, w które inwestowaliśmy dotychczas, będziemy razem wprowadzać na rynek regulowany lub do alternatywnego systemu obrotu. Dotyczy to również wszystkich spółek, w które dotychczas inwestował Totmes. Tutaj korzystać będziemy z możliwości oferowanych przez grupę WDM, czyli Domu Maklerskiego i Autoryzowanego Doradcy.” – komentuje Piotr Chmielewski, Prezes Zarządu Totmes S.A.

- „Tworzony w ten sposób konglomerat finansowy zaoferuje spółkom szukającym finansowania rozwoju zupełnie nową jakość wsparcia. Przy okazji będzie też miał możliwość istotnego zdynamizowania wyników finansowych osiąganych przez wchodzące w jego skład spółki.” – komentuje Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

***
TOTMES S.A. prowadzi działalność inwestycyjną, głównie na rynku inwestycji niepublicznych, określaną jako venture capital, dotyczącą projektów inwestycyjnych we wczesnym stadium rozwoju o wysokim potencjale wzrostu, jak również określaną jako private equity, dotyczącą istniejących przedsięwzięć, rozwijających się w dużym tempie i wymagających dokapitalizowania w celu osiągnięcia dalszego wzrostu ich wartości.

W pewnym zakresie działalność może być również określana jako seed capital, a dotyczy ona powoływania i finansowania spółek w obszarach działalności o bardzo wysokiej atrakcyjności inwestycyjnej ze względu na rynek na jakim będą prowadziły działalność gospodarczą. TOTMES S.A. dokonuje również inwestycji w spółki notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i rynku alternatywnym NewConnect. Więcej informacji: www.totmes.pl

Wrocławski Dom Maklerski S.A., jedyny dom maklerski z centralą we Wrocławiu, koncentruje swoją działalność na dwóch obszarach. Pierwszym jest wprowadzanie spółek na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (rynek regulowany) oraz NewConnect (rynek alternatywny), pre-IPO oraz emisje wtórne spółek publicznych. W celu zwiększenia liczby przeprowadzanych transakcji typu pre-IPO oraz rozszerzenia działalności inwestycyjnej w obszarze rynku niepublicznego, Wrocławski Dom Maklerski S.A. utworzył spółkę zależną Privilege Capital Management S.A. działającą jako fundusz Private Equity. Drugim obszarem działalności WDM SA jest zarządzanie nadwyżkami finansowymi przedsiębiorstw i zamożnych osób fizycznych (Asset Management). Spółka uruchamia obecnie Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Więcej informacji: www.wdmsa.pl


Źródło: Totmes, WDM

an

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

podstrony