Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje

Cordia przeznaczy 575 mln zł z emisji obligacji na ekspansję - głównie w Polsce

06.11.2019 16:31  Obligacje
Cordia przeznaczy 575 mln zł z emisji obligacji na ekspansję - głównie w Polsce Cordia pozyskała z pierwszej w swojej historii emisji obligacji 44,4 mld HUF (równowartość 575 mln zł), które sfinansują dalszą ekspansję grupy - głównie w Polsce, podała spółka.

"W związku z planami dynamicznego rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej już w 2017 r. rozpoczęliśmy przygotowania do wejścia na rynek kapitałowy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się rozpocząć od wejścia na rynek obligacji korporacyjnych na Węgrzech i dołączyliśmy do programu zainicjowanego przez Narodowy Bank w Budapeszcie. Program ukierunkowany na rozwój węgierskiego rynku obligacji korporacyjnych wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród lokalnych i międzynarodowych instytucji finansowych. Nasza emisja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na znaczną nadsubskrypcję oraz średnią rentowność emitowanych papierów na poziomie 3,82%. Obligacje mają stały kupon na poziomie 4% rocznie, a ostateczny termin ich wykupu przypada za 7 lat z amortyzacją rozpoczynającą się w piątym roku" - powiedział członek zarządu Cordia International i dyrektor finansowy Grupy Cordia Tomasz Łapiński, cytowany w komunikacie.

Cordia wyemitowała obligacje w ramach programu realizowanego przez Narodowy Bank Węgier. Jego celem jest promocja alternatywnych form finansowania wśród węgierskich przedsiębiorstw, które polegają dotychczas głównie na kredytach bankowych, podano także.

"Działalność Cordii jest zdywersyfikowana na trzech głównych rynkach, tj. na Węgrzech, w Polsce i Rumunii. Firma niedawno zainwestowała także w pierwszy projekt w Hiszpanii. Nasze portfolio zabezpieczonych działek i projektów obejmuje ponad 4 100 mieszkań znajdujących się na etapie budowy i sprzedaży, a także bank ziemi obejmujący ponad 5 200 lokali. Właśnie zakończona emisja obligacji zapewnia nam środki na znacznie większe inwestycje w kolejne projekty oraz firmy na rynkach, na których jesteśmy już obecni - głównie w Polsce, ale także na poszukiwanie innych możliwości rozwoju. Dzięki naszej dywersyfikacji mamy znacznie szerszą i lepszą perspektywę podczas realizowania naszych inwestycji" - dodał Łapiński.

"Jeśli chodzi o Polskę, właśnie rozpoczęliśmy realizację nowego projektu Horyzont Praga w Warszawie, a w naszych najbliższych planach są debiutanckie projekty w Trójmieście - w Gdańsku i Sopocie oraz kontynuowanie naszej działalności w Krakowie i w Warszawie. Analizujemy możliwości rozwoju w Poznaniu oraz we Wrocławiu i nieustannie sprawdzamy wszystkie te rynki pod kątem nowych możliwości" - powiedział  dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska Michał Melaniuk.

Cordia Polska stanowi oddział Cordia International, należącej do międzynarodowej grupy Futureal z siedzibą na Węgrzech. Cordia działa na Węgrzech i Rumunii, a od 2014 r. jest obecna także w Polsce.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Investors TFI SA, część II   Decyzja TSUE ws. frankowiczów OKIEM PRAWNIKA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda