Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje

Fitch przyznał rating A- dla emisji obligacji BGK

21.10.2019 12:14  Obligacje
Fitch przyznał rating A- dla emisji obligacji BGK Fitch Ratings przyznał rating dla emisji obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) na kwotę 1,85 mld zł na poziomie A-, podał bank.

"Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że w dniu 18 października 2019 r. agencja ratingowa Fitch przyznała dla emisji obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę 1 850 mln zł, z terminem wykupu w dniu 28 października 2023 r., o oprocentowaniu zmiennym, następujące ratingi:
  • Long-term local currency rating: 'A-',
  • National Long-term rating: 'AAA(pol)'" - czytamy w komunikacie.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Compliance OKIEM PRAWNIKA   Mateusz Namysł, #38 PODSUMOWANIE MIESIĄCA (04.10.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda