Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje

ISB: MF utrzymało w XII oprocentowanie obligacji detalicznych na poziomie z XI

26.11.2018 14:20  Obligacje
ISB: MF utrzymało w XII oprocentowanie obligacji detalicznych na poziomie z XI Ministerstwo Finansów postanowiło utrzymać oprocentowanie obligacji detalicznych w grudniu 2018 r. bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca br., podał resort. 

"W grudniu klienci indywidualni będą mogli kupić obligacje na niezmienionych, w stosunku do listopada, warunkach - od 1,50% do 2,70% w przypadku standardowej oferty oraz 2,80% i 3,20% w przypadku obligacji rodzinnych. Grudzień to również ostatni miesiąc na wykorzystanie tegorocznego limitu w ramach Konta IKE-Obligacje. Nasze Konto IKE-Obligacje umożliwia bezpieczne pomnażanie oszczędności z myślą o przyszłej emeryturze. Oferta jest różnorodna - można nabyć jeden lub kilka rodzajów obligacji, a od uzyskanego w ten sposób zysku nie jest pobierany tzw. podatek Belki" - powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 1,50% w skali roku, a 2-letnich papierów skarbowych 2,10%. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 2,20% dla 3-latek, 2,40% dla 4-latek oraz 2,70% dla 10-latek, podano także. 

6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu "Rodzina 500+" oprocentowane są odpowiednio 2,80% i 3,20% w pierwszym roku oszczędzania. 

Od 27 listopada br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Agentem emisji papierów skarbowych jest PKO Bank Polski i właśnie w placówkach tego banku oraz punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO BP można nabywać obligacje. Możliwy jest też zakup przez telefon i internet. 

ISBnews


 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda