Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje

MF planuje po dwa przetargi obligacji/ mies. i nieregularnie - bonów w 2019 r.

30.11.2018 12:08  Obligacje
MF planuje po dwa przetargi obligacji/ mies. i nieregularnie - bonów w 2019 r. Plan emisji obligacji skarbowych na 2019 r. zakłada przeprowadzanie dwóch przetargów sprzedaży obligacji w miesiącu, z wyjątkiem grudnia, w którym planowany jest jeden przetarg, podało Ministerstwo Finansów, przedstawiając kalendarz podaży na przyszły rok. Resort nie wyklucza także przetargów bonów skarbowych, które będą odbywać się nieregularnie w zależności od potrzeb.

"Plan emisji obligacji skarbowych na 2019 r. zakłada przeprowadzanie dwóch przetargów sprzedaży obligacji w miesiącu, z wyjątkiem grudnia, w którym planowany jest jeden przetarg. W zależności od sytuacji rynkowej i budżetowej możliwe będzie organizowanie przetargów zamiany obligacji. Będą się one mogły odbywać zamiast przetargów sprzedaży" - czytamy w komunikacie.

Terminy przeprowadzania przetargów zostały zaplanowane na czwartek, z wyjątkiem przetargów w dniach: 25 stycznia, 8 marca, 26 lipca, 25 października i 13 grudnia (przetargi w piątek). W kalendarzu uwzględniono harmonogram posiedzeń RPP, EBC i Fed oraz terminy zapadalności obligacji, podkreślił resort.

W zależności od sytuacji rynkowej możliwe są modyfikacje przedstawionego kalendarza, w szczególności rezygnacja z przeprowadzania przetargu, zastrzeżono także.

Resort podał też, że emisja bonów będzie się odbywać w zależności od sytuacji budżetowej i rynkowej.

"Przetargi bonów będą odbywać się nieregularnie w zależności od potrzeb (mogą być organizowane w dowolnym dniu tygodnia)" - napisano także w komunikacie.


ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda