Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje

Prospekt BEST dla nowego programu emisji obligacji zatwierdzony

26.10.2017 08:10  Obligacje
Prospekt BEST dla nowego programu emisji obligacji zatwierdzony Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny BEST S.A. dla nowego programu emisji obligacji o łącznej wartości do 350 mln zł. To już trzeci program emisji obligacji realizowany przez BEST – w ramach dwóch poprzednich Spółka pozyskała łącznie 500 mln zł.

– Bieżący rok jest dla Grupy BEST kolejnym okresem rosnących inwestycji w nowe portfele wierzytelności nieregularnych, w tym pierwszych transakcji przeprowadzonych na rynku włoskim. To także okres dalszego dynamicznego wzrostu spłat z zarządzanych przez nas wierzytelności, co potwierdzają publikowane wyniki. One najlepiej świadczą o umiejętnym, efektywnym wykorzystaniu pieniędzy od inwestorów. Wysoki poziom spłat i silna pozycja kapitałowa pozwalają nam na realizację ambitnych planów rozwojowych. Zgodnie z przyjętą strategią, naszym nadrzędnym celem do 2020 r. jest wejście do pierwszej dziesiątki największych grup zarządzających wierzytelnościami w Europie pod względem kapitalizacji rynkowej – powiedział Krzysztof Borusowski, prezes BEST.

– Chcemy w dalszym ciągu zwiększać skalę naszej działalności, będąc aktywnym graczem na krajowym rynku zarządzania wierzytelnościami, uczestniczyć również w procesach konsolidacyjnych, oraz kontynuować ekspansję na rynku włoskim. Publiczne emisje obligacji, kierowane do szerokiego grona inwestorów, pozostaną głównym źródłem finansowania naszego rozwoju. Pozytywne doświadczenia z poprzednich emisji umacniają nas w przekonaniu, że obligacje BEST są atrakcyjną i pożądaną inwestycją. Z pierwszą emisją w ramach nowego programu możemy wystartować w najbliższych tygodniach – dodał Krzysztof Borusowski.

Jest to już trzeci program emisji obligacji realizowany przez BEST. W latach 2014-2017 Spółka przeprowadziła dwa programy o łącznej wartości nominalnej 500 mln zł. Większość emisji zrealizowanych w ramach obu programów była kończona przed zakładanym czasem, z dużą nadsubskrypcją.

Współorganizatorami oraz oferującymi obligacje BEST w ramach obecnego programu są: Dom Maklerski PKO Banku Polskiego (pełniący również funkcję globalnego koordynatora) oraz Alior Bank – Biuro Maklerskie.

Wszystkie serie obligacji oferowanych przez Spółkę w ramach publicznych programów emisji obligacji są sukcesywnie wprowadzane do obrotu na rynku regulowanym, prowadzonym przez GPW w ramach Catalyst.BEST S.A.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda