Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje

W sierpniu Polacy wydali na państwowe obligacje ponad pół miliarda złotych

12.09.2017 13:55  Obligacje
W sierpniu Polacy wydali na państwowe obligacje ponad pół miliarda złotych W sierpniu Polacy wydali na państwowe obligacje ponad pół miliarda złotych. Tu drugi najlepszy, po maju, wynik w tym roku. Największym zainteresowaniem cieszyły się dwuletnie papiery skarbowe.

Łącznie Polacy kupili w sierpniu obligacje o wartości 570 milionów złotych. 271 milionów wydali na dwuletnie papiery. Popularnością cieszyły się także czteroletnie obligacje, na które wydano około 233 milionów złotych. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się papiery trzyletnie i dziesięcioletnie. Za te pierwsze Polacy dali ponad 24 miliony złotych, a za te drugie ponad 40 milionów złotych.

Ci, którzy korzystają z programu "Rodzina 500 plus", mogą kupić lepiej oprocentowane obligacje. Na korzystniej oprocentowane papiery Polacy przeznaczyli w sierpniu około 1 miliona 400 tysięcy złotych.

Rok temu wartość obligacji państwowych kupionych przez Polaków wyniosła około 311 milionów złotych.
Zainteresowanie obligacjami jest większe między innymi z powodu niskiego oprocentowania lokat w bankach, sięgającego 1,5 procent w skali roku. Mimo to gospodarstwa domowe w Polsce wciąż trzymają na krótkoterminowych lokatach ponad połowę oszczędności. Na długoterminowych lokatach, powyżej roku, Polacy trzymają 18 procent oszczędności.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda