Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje

Zapisy na obligacje Kruka w ramach emisji publicznej potrwają od 24 I do 5 II

16.01.2019 10:08  Obligacje
Zapisy na obligacje Kruka w ramach emisji publicznej potrwają od 24 I do 5 II Zapisy na drugą emisję obligacji publicznych w ramach V Programu Emisji Obligacji Kruka potrwają od 24 stycznia do 5 lutego, podał KRUK. Łączna wartość nominalna oferty wynosi 25 mln zł, a szacowane zmienne oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym 5,22% w skali roku (WIBOR 3M powiększony o marżę 3,5 pkt proc.). 

"Kontynuujemy prace nad zabezpieczeniem finansowania do dalszego wzrostu Kruka. Nie zwalniamy tempa. Po kilku istotnych sukcesach w IV kw. ubiegłego roku, kiedy wyemitowaliśmy obligacje publiczne i prywatne na łączną kwotę 65 mln zł oraz zwiększyliśmy finansowanie bankowe o 290 mln zł, w tym od ING Banku Śląskiego, Banku Pocztowego i mBanku, rozwijamy się dalej. Zaufanie, jakie otrzymujemy od rynku finansowego, to jedna z naszych przewag konkurencyjnych, szczególnie w tym trudniejszym otoczeniu. Cieszę się, że to zaufanie jest obecne także wśród inwestorów indywidualnych, do których wychodzimy z kolejną emisją" - powiedział prezes Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Zysk netto Kruka w pierwszych trzech kwartałach wyniósł 279 mln zł, czyli 95% wyniku za cały 2017 rok. W całym 2018 roku Kruk zainwestował 1,39 mld zł (wzrost o 43% r/r) i osiągnął 1,58 mld zł spłat z portfeli nabytych (wzrost o 15% r/r) - w obu przypadkach to najwięcej w historii grupy, przypomniano także.

"Wciąż utrzymujemy jeden z najniższych poziomów zadłużenia w branży. Planujemy dalszy rozwój tak, aby w 2024 roku zwiększyć zysk netto do 700 mln zł, przy zachowaniu konserwatywnego poziomu zadłużenia" - dodał Krupa.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

ISBnews

 

Notowania KRUK
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda