Polnord wyemitował obligacje niezabezpieczone

28.07.2016 08:01  Obligacje przedsiębiorstw
Polnord wyemitował obligacje niezabezpieczone 27 lipca 2016 r. Polnord S.A. wyemitował w ramach emisji prywatnej obligacje niezabezpieczone serii O, na kwotę 20 mln zł, które zostały w całości objęte przez 2 instytucje finansowe oraz podjął decyzję o emisji obligacji serii MB2 do kwoty 20 mln zł. 

 Dzisiejsza emisja dotyczy obligacji 3-letnich o  wartości 20 mln zł, gdzie oprocentowanie  oparto o trzymiesięczny WIBOR. Część pozyskanych środków zostanie przeznaczona na realizację nowych inwestycji Polnordu oraz refinansowanie zadłużenia. Natomiast planowana emisja serii  MB2 obejmuje obligacje 2-letnie do kwoty 20 mln zł, których oprocentowanie ustalone zostało w oparciu o sześciomiesięczną stawkę WIBOR.

– Rosnąca sprzedaż mieszkań oraz wdrażana konsekwentnie przez Zarząd strategia odzwierciedlają zaufanie, jakim darzą Polnord klienci.  Obserwujemy z ich strony duże zainteresowanie, które motywuje nas do rozszerzania oferty o kolejne inwestycje. Najbliższe plany Polnordu na II półrocze 2016 r. obejmą w pierwszej kolejności inwestycje w rejonie Trójmiasta. Część środków pozyskanych w wyniku emisji obligacji posłuży sfinansowaniu tych planów inwestycyjnych – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord S.A. – Równie istotna co uznanie klientów jest dla nas wiarygodność na rynku kapitałowym, a możliwość sfinalizowania emisji niezabezpieczonych obligacji potwierdza, że instytucje finansowe postrzegają Grupę Polnord jako solidnego partnera, odznaczającego się doświadczeniem i stabilnością finansową - dodaje. 

Według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach Grupy, w I półroczu 2016 r. Polnord sprzedał 536 lokali w porównaniu do 523 rok wcześniej. W tym okresie deweloper wprowadził do sprzedaży nowy projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska oraz kolejne etapy osiedla Neptun w Ząbkach i Tęczowy Las w Olsztynie. Grupa przygotowuje do uruchomienia kolejne inwestycje, głównie w Trójmieście oraz Warszawie.Polnord SA


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda