Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Ceny paliw mogą się utrzymywać powyżej poziomu z 2016 roku

27.08.2017 10:45  Paliwa
Ceny paliw mogą się utrzymywać powyżej poziomu z 2016 roku Wszystko wskazuje na to, że ceny paliw mogą się utrzymywać powyżej poziomu z 2016 roku. Urszula Cieślak z łódzkiego biura maklerskiego powiedziała, że obecnie wszystkie rodzaje paliwa są droższe od 8 do 11 groszy za litr niż przed rokiem. Podobnej sytuacji można spodziewać się we wrześniu. "Ta perspektywa powoduje, że ceny na stacjach mogą być nieznacznie wyższe od tych, które są notowane obecnie" - dodała.

Według niej, sytuacja na rynku paliw będzie uzależniona od kilku czynników - oprócz cen ropy naftowej, także między innymi od poziomu zapasów tego surowca. "Hamuje tempo wzrostu produkcji ropy naftowej w ślad za tym, jak wyhamował wzrost liczby wiertni tego surowca w USA. Kolejne informacje na ten temat będą wspierały ceny tego surowca lub będą wpływały na ich obniżenie" - dodała. Urszula Cieślak zaznaczyła, że istotne znaczenie mogą mieć warunki atmosferyczne - chodzi głównie o sezon huraganowy w Zatoce Meksykańskiej.

Obecnie średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 4 złote 46 groszy, za litr oleju napędowego 4 złote 29 groszy, a za litr autogazu 1 złoty 94 grosze.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes