Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Ceny paliw na stacjach mogą nadal spadać

07.06.2019 15:00  Paliwa
Ceny paliw na stacjach mogą nadal spadać Biorąc pod uwagę notowany obecnie spadek cen paliw na rynku hurtowym, kolejne  tygodnie na stacjach paliw powinny przynieść dalsze obniżki cen, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

Poniżej komentarz rynkowy BM Reflex:

Kończący się tydzień na stacjach paliw przyniósł nam jedynie niewielką korektę cen paliw w dół. Biorąc jednak pod uwagę notowany spadek cen paliw na poziomie hurtowym kolejne tygodnie na stacjach paliw powinny przynieść dalsze obniżki cen. Obecnie średnie poziomy cen na stacjach kształtują się następująco: benzyna bezołowiowa 95 - 5,26 zł/l (spadek o 1 gr/l tydzień do tygodnia), benzyna bezołowiowa 98 – 5,56  (bez zmian), olej napędowy – 5,18 (spadek o 1 gr/l tydzień do tygodnia), LPG – 2,23 (spadek o 1 gr/l tydzień do tygodnia).

Ceny ropy Brent w Londynie po spadku w rejon 59,45 USD/bbl zdołały powrócić w okolice 62,60 USD/bbl tym samym pierwszy tydzień czerwca upływa pod znakiem wyhamowania tempa spadku cen. Nie zmienia to faktu, że aktualnie ropa Brent jest najtańsza od blisko 6 miesięcy. Rynek wycenił scenariusz negatywnego wpływu wojen handlowych na popytową stronę rynku ropy naftowej. 

Zobacz także: Rośnie szansa na tańsze paliwa na stacjach

Optymizmem nie napawają również ostatnie dane amerykańskiego Departamentu Energii. Wśród danych DoE najbardziej zaskoczył spadek konsumpcji paliw w USA w skali tygodnia aż o 2 mln bbl/d do 19,49 mln bbl/d czyli 10%. Spadek popytu na produkty ropopochodne wynika bezpośrednio z dużego spadku konsumpcji olejów. Poza tym zapasy ropy naftowej wzrosły w skali tygodnia 6,8 do 483 mln bbl. Produkcja ropy naftowej osiągnęła natomiast nowy rekordowy poziom 12,4 mln bbl.

W czwartek prezydent Rosji poinformował, że są  różnice w ocenie godziwej ceny ropy naftowej między Rosją a OPEC, ale decyzja na temat limitów produkcji w drugiej połowie roku zostanie podjęta wspólnie. Dodatkowo prezydent Rosji podkreślił, że aktualny poziom cen ropy naftowej jest dla jego kraju odpowiedni, gdyż budżet Rosji jest kalkulowany w oparciu o średnią cenę 40 USD/bbl.

ISBnews/ BM Reflex

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: II. 2019   Recepta na optymalny portfel konserwatywny oraz agresywny na najbliższe pół roku
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes