Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Chińczycy chcą przejąć polską firmę

19.12.2017 07:04  Paliwa
Chińczycy chcą przejąć polską firmę Chińska firma państwowa zamierza przejąć największego producenta koncentratu jabłkowego w Polsce - informują dziś chińskie media. Porozumienie w sprawie sprzedaży polskiej firmy Appol zostało już zawarte - pisze chiński "National Business Daily".

Należąca do chińskiej State Development & Investment Company of China firma Zhonglu Fruit Juice Co. Ltd. za sumę ponad 68,5 mln złotych zamierza przejąć polski Appol - lidera na rynku produkcji koncentratów jabłkowych do soków. Jak pisze "National Business Daily" zakup polskiego podmiotu to pierwsza zagraniczna inwestycja chińskiej firmy. Chiński dziennik zwraca jednak uwagę, że zysk polskiej firmy za 10 miesięcy tego roku był aż 5-krotnie niższy niż w całym roku ubiegłym. "National Business

Daily" pisze, że nie udało się zdobyć komentarza chińskiej firmy dotyczącego opłacalności planowanego przejęcia Appolu. Autor artykułu podkreśla jednak, że popyt na koncentraty jabłkowe na świecie rośnie, a wraz z tym prognozowany jest wzrost cen tego produktu. Polska jest jednym z największych producentów jabłek na świecie. Tym nie mniej w tym roku do UE, w tym także do Polski trafiło 9600 ton koncentratu jabłkowego z Chin.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes