Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Grupa Lotos jest zainteresowana nowymi inwestycjami wydobywczymi

07.03.2017 16:46  Paliwa
Grupa Lotos jest zainteresowana nowymi inwestycjami wydobywczymi Grupa LOTOS jest zainteresowana zakupem w najbliższym czasie kolejnych udziałów w złożach na szelfie Morza Północnego. Władze gdańskiej firmy mają nadzieję, że stanie się to w tym lub w przyszłym roku.

Prezes firmy Marcin Jastrzębski tłumaczył, że spółka musi to zrobić "jeśli nie chce w kolejnych latach odnotować spadku produkcji".

Możliwe inwestycje mogą dotyczyć brytyjskiej części szelfu. "Jeżeli znajdziemy projekt po stronie brytyjskiej, który ma odpowiednią rentowność, to nie będę się zastanawiał" - podkreślił. Dodał, że szelf norweski jest również dla tej firmy interesujący.

Spółka córka Grupy Lotos - Lotos Norge jest obecnie udziałowcem w 21 koncesjach na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej położonych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Marcin Jastrzębski powtórzył, że firma chciałaby rozszerzyć swoje usługi na Morzu Północnym, w części brytyjskiej. "Chcielibyśmy wejść w rynek utylizacji i infrastruktury, która tam jest. Wartość tego rynku szacowana jest na ponad 150 miliardów funtów" - podkreślił.

IAR 

Notowania LOTOS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes