Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

J.Kwieciński o planach połączenia Orlenu i Lotosu

28.02.2018 14:36  Paliwa
J.Kwieciński o planach połączenia Orlenu i Lotosu Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wyjaśnia, że planowane połączenie Orlenu z Lotosem ma umożliwić zbudowanie firmy paliwowej o zasięgu światowym. PKN Orlen podpisał list intencyjny w sprawie rozpoczęcia przejmowania minimum 53 procent akcji Grupy Lotos. List podpisano z Ministrem Energii, które reprezentuje Skarb Państwa.

Jerzy Kwieciński podkreśla, że wiele państw ma jedną dużą firmę paliwową, która rywalizuje z zagranicznymi konkurentami. Przypomniał, że w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zapisano zamiar budowania championów światowych na bazie dużych polskich przedsiębiorstw. Jerzy Kwieciński dodał, że dzięki przejęciu Lotosu, Orlen będzie mógł lepiej przygotować się na sprostanie wyzwaniom gospodarczym. Wskazał, że trzeba się przygotować między innymi na wykorzystanie paliw alternatywnych i upowszechnienie samochodów elektrycznych.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że prace nad połączeniem Orlenu i Lotosu mogą potrwać ponad rok.
Informacje o możliwym połączeniu obu firm pojawiały się w mediach od jakiegoś czasu, po raz pierwszy o koncepcji tej mówiono kilkanaście lat temu.

Grupa Kapitałowa PKN Orlen jest liderem na rynku paliw i energetyki w Europie Środkowo-Wschodniej.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes