Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

K. Tchórzewski o dostawie amerykańskiej ropy

13.12.2017 21:44  Paliwa
K. Tchórzewski o dostawie amerykańskiej ropy Grupa LOTOS podpisała umowę terminową na dostawę amerykańskiej ropy naftowej do rafinerii w Gdańsku. Kontrakt przewiduje dostarczenie drogą morską minimum pięciu ładunków ropy. Umowa będzie realizowana w 2018 roku.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział w programie "Gość Wiadomości" w TVP, że Polska kupuje ropę po korzystnej dla siebie cenie - nieco niższej niż dotychczas kupowała z Rosji czy krajów arabskich.

Krzysztof Tchórzewski mówił, że kontrakt jest ważny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dodał, że już dziś 20 procent sprowadzanej do Polski ropy pochodzi ze źródeł innych niż rosyjskie.

"Nie jest to jeszcze tak dobrze jak z dostawami gazu, ale idziemy w tym kierunku, żeby znajdować źródła inne i pewne" - powiedział szef resortu energii.

Minister zapewnił, że Polska kupuje gaz i ropę naftową od Stanów Zjednoczonych po takich cenach, że nie spowoduje to wzrostu cen energii w Polsce. Podkreślał, że chodzi o to, by kontrakty pobudzały rozwój gospodarczy, a nie go hamowały.

IAR

Notowania LOTOS
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes