Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Mimo wahań cen ropy detal reaguje na to dosyć spokojnie

17.05.2017 16:55  Paliwa
Mimo wahań cen ropy detal reaguje na to dosyć spokojnie Mimo wahań cen ropy rynki detaliczne reagują na to dosyć spokojnie. Halina Pupacz z Polskiej Izby Paliw Płynnych powiedziała, że w najbliższych miesiącach raczej nie powinniśmy spodziewać się dużych wzrostów cen na stacjach.

Dodała, że jak zawsze w miesiącach letnich można spodziewać się wyższego zużycia paliw, na co wpływ oprócz zwiększonej liczby wyjazdów mają też między innymi prace polowe oraz infrastrukturalne.

Również w opinii Krzysztofa Romaniuka z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, wszystko na to wskazuje, że zużycie paliw w kolejnych miesiącach będzie rosło. "Ten oficjalny rynek jest jeszcze wzmacniany dosyć skuteczną jak na razie walką z szarą i czarną strefą, w związku z czym wyniki wyniki w poszczególnych miesiącach powinny być sporo lepsze niż w 2016 roku" - dodał.

W ostatnim czasie widać wyższe notowania cen ropy. Eksperci dodają, ceny w Polsce ratuje trochę kurs dolara - złoty się umacnia, w związku z czym trochę się to równoważy.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes