Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Mińsk sprzeciwia się planom Moskwy ograniczenia dostaw paliw na Białoruś

03.09.2018 20:37  Paliwa
Mińsk sprzeciwia się planom Moskwy ograniczenia dostaw paliw na Białoruś Rosja chce ograniczyć dostawy produktów naftowych na Białoruś. Oba kraje prowadzą obecnie konsultacje dotyczące przyszłorocznych dostaw paliw, w tym benzyny i oleju napędowego.

Andrej Rybakou, szef białoruskiego koncernu naftowego "Biełnieftiechim" oświadczył, że wprowadzenie zakazów i ograniczeń w dostawach rosyjskich produktów naftowych naruszy porozumienia zawarte w ramach poradzieckiej Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej.

Wcześniej przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa finansów oświadczył, że w przyszłym roku dostawy paliw na Białoruś mogą zmniejszyć się dziesięciokrotnie.
Z informacji mediów wynika, że Białoruś w pierwszym półroczu tego roku prawie o połowę zwiększyła import produktów naftowych z Rosji.

Jednocześnie o prawie jedną piątą więcej eksportuje do krajów zachodnich. Rosjanie podejrzewają, że Mińsk zarabia na handlu paliwami. Kupuje w Rosji taniej na swój wewnętrzny rynek , a sprzedaje na Zachód drożej produkty naftowe przerobione w rafineriach.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes