Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Negatywne nastroje na rynku ropy

08.08.2019 11:39  Paliwa
Negatywne nastroje na rynku ropy Podczas gdy notowania złota w ostatnich dniach błyszczą na tle pozostałych surowców, ceny ropy naftowej radzą sobie słabo. W tym tygodniu notowania ropy naftowej WTI spadły do okolic 51-52 USD za baryłkę, co oznacza najniższe poziomy od czerwca br.

Jeszcze gorzej radzą sobie ceny europejskiej ropy naftowej Brent, które zeszły poniżej 58 USD za baryłkę i obecnie znajdują się na najniższych poziomach od początku stycznia br.Notowania cen ropy Brent, YTD, źródło: Teletrader.com
Notowania cen ropy WTI, YTD, źródło: Teletrader.com

Środowa sesja na rynku ropy naftowej była dynamiczna i przyniosła gwałtowną przecenę tego surowca. Jednak pod koniec dnia notowania ropy odrobiły przynajmniej część tych strat i rozpoczęły czwartkową sesję od zwyżki.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek AkcjiDużym negatywnym zaskoczeniem na rynku ropy naftowej były dane dotyczące zapasów tego surowca w USA. Amerykański Departament Energii podał, że w poprzednim tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 2,39 mln baryłek, zapasy benzyny o 4,44 mln baryłek, a zapasy destylatów o 1,53 mln baryłek. Zwyżka w przypadku ropy wynikała z dużego importu „czarnego złota” do Stanów Zjednoczonych, z kolei wzrost zapasów benzyny i destylatów miał swoje źródło we wzmożonej aktywności rafinerii. Cały raport miał negatywny wydźwięk, zwłaszcza po wtorkowych danych Amerykańskiego Instytutu Paliw, który podawał spadek zapasów ropy naftowej w USA.

Dane ze Stanów Zjednoczonych wpisują się w negatywne nastroje, panujące na rynku ropy naftowej w ostatnich dniach. Zniżka cen ropy, którą obserwujemy na przełomie lipca i sierpnia, wynika przede wszystkim z obaw dotyczących stanu globalnej gospodarki w obliczu narastającego konfliktu handlowego pomiędzy USA a Chinami. Dopóki ten konflikt trwa, negatywnie wpływa na ceny ropy naftowej na świecie.


Paweł Grubiak, Superfund TFI


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
startupy.tv| Sebastian Czarnota, Digital Fingerprints   Mateusz Namysł, #33 PODSUMOWANIE MIESIĄCA (08.02.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes