Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

PKN Orlen - na stacjach paliw pojawią się nowe produkty pozapaliwowe

20.07.2018 14:30  Paliwa
PKN Orlen - na stacjach paliw pojawią się nowe produkty pozapaliwowe Zarząd PKN Orlen zapowiedział zwiększenie oferty produktów pozapaliwowych na swoich stacjach paliw. Dziś spółka przedstawiła wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku i odnotowała najwyższy w historii wynik w sprzedaży detalicznej w wysokości 677 mln zł, co oznacza wzrost o 18 procent rok do roku.

Członek zarządu ds. rozwoju PKN Orlen Zbigniew Leszczyński przyznał, że rosnące ceny ropy na rynkach światowych wpływają niekorzystnie na wyniki spółki, ale koncern odrabia to poprzez zwiększoną sprzedaż swoich produktów.

Zbigniew Leszczyński poinformował również, że PKN Orlen wprowadzi nowe towary na swoich stacjach, w tym produkty regionalne pochodzące od polskich producentów. Wyjaśnił, że ma to związek z ogólnym wzrostem sprzedaży produktów pozapaliwowych również na rynku czeskim, czy niemieckim. Ponadto na stacjach paliw będą dostępne tzw. produkty pierwszej potrzeby, np. pakowana wędlina, nabiał lub pieczywo, co jest odpowiedzią na ich rosnące zapotrzebowanie wśród klientów w niedziele niehandlowe.

PKN Orlen przeznaczy też ponad 8 mld zł do 2023 roku na zakończenie budowy nowoczesnej elektrociepłowni gazowo-parowej w Płocku, czy uzyskanie zgody Czeskiego Banku Narodowego na wykup w całości czeskiego holdingu rafineryjnego Unipetrol. Zysk netto PKN Orlen w drugim kwartale wyniósł 1,8 mld zł, podobny wynik spółka uzyskała za analogiczny okres w ubiegłym roku.

Grupa Kapitałowa PKN Orlen jest liderem na rynku paliw i energetyki w Europie Środkowo-Wschodniej.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes