Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

PKN Orlen - w Polsce ceny paliw należą do najniższych w Europie

18.05.2018 12:08  Paliwa
PKN Orlen - w Polsce ceny paliw należą do najniższych w Europie Wiceprezes PKN Orlen Zbigniew Leszczyński powiedział, że mimo rosnących cen ropy naftowej, ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. Podobnie jest z podatkami zawartymi w ich cenie.

Dodał, że główną przyczyną wzrostów na rynku są wyższe ceny surowca na świecie. Uzupełnił, że w ostatnim roku cena ropy wzrosła o ponad 60 procent, w tym czasie ceny paliw w PKN Orlen wzrosły o 11 procent.

Zaznaczył, że władze spółki robią wszystko, by przy rosnących cenach ropy naftowej ceny paliw na polskim rynku były jak najniższe. Zbigniew Leszczyński podkreślił, że w spółce nabrała dywersyfikacja dostaw ropy. "Również bardzo mocno optymalizujemy nasze koszty produkcji" - powiedział.

Główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski dodał, że ceny ropy są wyższe z powodu - jak się wyraził - "premii strachu", co jest w głównej mierze związane z zerwaniem przez Stany Zjednoczone porozumienia jądrowego z Iranem. "To znaczy na razie nic się nie wydarzyło, oprócz tego, że jest podwyższone ryzyko tego, że może się coś wydarzyć, co może zakłócić dostawy" - wyjaśnił. Z tego powodu cena ropy wzrosła do prawie 80 dolarów za baryłkę.

IAR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes