Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Ropa najdroższa od maja 2015 roku

09.11.2017 14:02  Paliwa
Ropa najdroższa od maja 2015 roku Ropa najdroższa od ponad dwóch lat - od maja 2015 roku. Za baryłkę ropy Brent trzeba dziś płacić ponad 64 dolary. Z danych łódzkiego biura maklerskiego Reflex wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia benzyna i olej napędowy podrożały o 8 groszy za litr.

"Nie jest to koniec podwyżek" - powiedział ekspert biura Rafał Zywert. Za litr oleju napędowego i benzyny trzeba dziś płacić ok. 20 groszy więcej niż przed rokiem w tym samym czasie. Na razie stabilne pozostają ceny autogazu - średnio za litr tego paliwa trzeba płacić 2 złote 15 groszy, ale w perspektywie miesiąca-dwóch również można spodziewać się podwyżek.

"Oczywiście wzrost cen paliw w kraju to wynik drożejącej ropy naftowej na światowych rynkach, wiąże się to ze wzrostem ryzyka geopolitycznego na Bliskim Wschodzie ze względu na eskalację napięcia na linii Arabia Saudyjska-Iran" - dodał ekspert. Według niego, drożejąca ropa naftowa to też odpowiedź rynku na oczekiwania utrzymania niższej produkcji m.in. przez OPEC do końca 2018 roku. Taka decyzja spodziewana jest na posiedzeniu OPEC, które odbędzie się 30 listopada. Do tego dochodzi spadek zapasów ropy na świecie

IAR   • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes