Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Paliwa

Rosja podnosi ceny paliwa i transportu publicznego

03.01.2018 04:26  Paliwa
Rosja podnosi ceny paliwa i transportu publicznego W pierwszych dniach 2018 roku rosną w Rosji ceny paliwa i biletów komunikacji miejskiej. Rosyjscy analitycy przewidują, że konsekwencją tego wzrostu będą najpierw podwyżki usług, a w następnej kolejności - towarów.

Rząd Federacji Rosyjskiej postanowił w nowym roku podnieść wysokość akcyzy na paliwa. Jak wyliczyli eksperci, cena jednego litra benzyny i oleju napędowego wzrośnie o 1 rubel i 18 kopiejek. Ta podwyżka przełoży się nie tylko na bezpośrednie wydatki kierowców, ale będzie miała wpływ na wzrost podatku od samochodów z silnikami o dużej mocy.

Przykładowo właściciel auta o silniku, którego moc przekracza 500 koni mechanicznych, zapłaci rocznie podatek w wysokości 651 tysięcy rubli, czyli w przeliczeniu około 9 tysięcy 400 euro.

W pierwszych dniach nowego roku wzrastają także ceny biletów transportu publicznego. Średnio bilety autobusowe, trolejbusowe, kolei podmiejskich i metra będą kosztować o prawie 4 procent więcej.

Eksperci ostrzegają, że podwyżki cen paliwa i przejazdów komunikacją miejską przyniosą w konsekwencji wzrost cen usług i podstawowych towarów.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes