Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Podatki

Fiskus apeluje o przesyłanie JPK

05.02.2018 12:45  Podatki
Fiskus apeluje o przesyłanie JPK Ministerstwo Finansów apeluje do mikroprzedsiębiorców o jak najszybsze wysyłanie Jednolitych Plików Kontrolnych. To zestaw informacji o zakupach i sprzedaży przedsiębiorcy, który umożliwia fiskusowi kontrolę VAT-u. Od początku obowiązuje on także firmy.

Wiceminister finansów Marian Banaś przyznaje, że wprowadzenie pliku jest wyzwaniem także dla administracji skarbowej. Dlatego szef KAS apeluje do najmniejszych przedsiębiorców o jak najszybsze wypełnienie i wysłanie pliku. Wtedy skarbówka będzie miała czas na zwrócenie im uwagi na ewentualne błędy. Pliki trzeba przesyłać do 25 dnia każdego miesiąca, ale w lutym ten dzień wypada w niedzielę, dlatego JPK można wysłać do 26 lutego.

Wiceminister Cyfryzacji Marek Zagórski wyjaśnia, że to kolejny krok w informatyzacji państwa. Powiedział on, że prace nad tym rozwiązaniem trwają od miesięcy, ale w ostatnich tygodniach stały się intensywne.

Do tej pory do Krajowej Administracji Skarbowej trafiło około 12,5 tysiąca Jednolitych Plików Kontrolnych. Pracownicy Skarbówki otrzymali w ciągu trzech miesięcy ponad 3 tysiące pytań o JPK.

Resort finansów przygotował stronę, na której można znaleźć instrukcje wysłania pliku (www.jpk.mf.gov.pl). 17 i 24 lutego w urzędach skarbowych pracownicy będą odpowiadali na pytania o wypełnienie pliku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes